O firmie

Firma Eko-Park od lat zajmuje się pielęgnacją drzew z użyciem technik linowych. Prowadzimy prace na terenie miasta Bydgoszczy, a także w wielu innych miejscach w kraju. Z własnego doświadczenia wiemy, jak ważne jest precyzyjne i szybkie cięcie. Szukaliśmy pił, które będą trwałe i niezawodne. Po wypróbowaniu marki SILKY stwierdziliśmy, że produkt ten spełnia wszystkie nasze wymagania. Silky było bardzo trudno nabyć w Polsce, w związku z tym postanowiliśmy otworzyć nasz sklep. Od wielu lat jesteśmy OFICJALNYM DYSTRYBUTOREM TEJ MARKI W POLSCE

SILKY jest światowym liderem w produkcji pił ręcznych. Produkty tej firmy przeznaczone są dla arborystów, leśników, ogrodników, stolarzy i majsterkowiczów oraz na survival, outdoor  i turystyczne wyprawy ... . Mnogość modeli pozwala na dobór odpowiedniej piły w zależności od potrzeb użytkownika. Unikalny proces produkcji sprawia, że jakość otrzymanego produktu nie da się porównać z żadną inną marką.

Rozwój cywilizacji rozpoczął się w dniu, w którym człowiek stworzył narzędzia. Narzędzia te były czasami używane jako broń. Jednakże z drugiej strony, narzędzia dały ułatwiły człowiekowi pracę, zdobywanie pożywienia i przyniosły postęp.  Piły są jednym z tych narzędzi, które odegrały również dużą rolę. Na przykład, są one wykorzystywane jako główne narzędzie w budowaniu domów, produkcji mebli  czy też instrumentów. Historia technicznego rozwoju rzemiosła piłowania miała wielowiekową ewolucję, którą marka Silky odziedziczyła.
W krainie Kisho, odgłos uderzeń młota po raz pierwszy usłyszano w 1919 roku. Wówczas pan Katsuji Miyawaki założyciel - rzemieślnik stworzył "Tamakitune",   i włożył swoje serce i duszę w tworzenie pił, pasję kontynuował Pan Uichi Miyawaki, który dokonał wielu innowacyjnych rozwiązań. Szczególnie wynalezienie automatycznej maszyny do zaparzania zębów w latach 70-tych zapoczątkowało wielką rewolucję w produkcji pił.

W latach 80-tych opracowano najlepsze metody ustawiania zębów, "4-Retsume" i "Mirai-Me", z imponującą poprawą ostrości cięć. Ponadto w 1983 r. wprowadzono CI (Corporate Identity). Wprowadzono również koncepcję projektu na pełną skalę,  projekt i design marki, produktów, opakowań, katalogów itp. traktuje się jako całość.

Gomtaro i Gomboy, wyznaczając trendy produktów, ponieważ po raz pierwszy używane gumy w uchwycie piły, zostały wprowadzone na rynek w 1985 roku. Gomtaro w szczególności wywołał furorę w branży i został nagrodzony Nagrodą Good-Design w tym samym roku.

Gomboy ustanowił standardy dla pił składanych w oczach wielu użytkowników. Później na rynek wprowadzono wiele pięknych pił, a wszystko to z typową jakością Silky i własnym designem.
Pielęgnowanie tego, co pozostało z natury, jest ważną kwestią w przetrwaniu ludzkości. Dlatego musimy sadzić młode drzewa i dbać o stare drzewa, które mogą przynieść korzyści Światu naszych dzieci.

Silky pragnie być przyjazny dla środowiska, wykonując piły ręczne. Silky sprawia, że piły, które są zarówno przyjazne dla ludzi, jak i drzew, i robi wszystko, aby przekazać to uczucie, nie tylko w Japonii, ale na całym świecie. To życzenie jest teraz spełnione codziennie - pasja Silky rozprzestrzenia skrzydła i lata na całym świecie. Nasze produkty, z gwarantowaną jakością, są doceniane na całym świecie przez profesjonalnych użytkowników i sprawiają, że Silky rośnie jako firma, jako producent oryginalnych pił.

Właściciel sklepu Silky24.pl:

Przedsiębiorstwo Rekultywacji i Rewaloryzacji Obszarów Zabytkowych
Eko-Park Sp. z o.o.
ul. Mogileńska 54, 85-031 Bydgoszcz,
Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy
XIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000084525
NIP: 554-030-97-84, Regon: 002497068
Kapitał zakładowy: 100.000 zł