Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

  • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
  • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
  • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

  • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

  • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

XL

Katanaboy 1000-5-2,5

Waga: 2.40kg
Numer katalogowy: KSI571099
Model: 1000-5-2,5
Dlugość ostrza: 1000 mm
Uzębienie: 5,0-2,5
Wysyłka
do 21 dni roboczych
Cena:
3 499,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Poznaj najdłuższą składaną piłę na świecie! Ta mocna piła mechaniczna ma ostrze nie mniejsze niż 100 cm, za pomocą którego można z łatwością przecinać pnie drzew o długości 50 cm. Dlatego Katanaboy można wygodnie porównać do piły łańcuchowej, ale bez oleju, benzyny, hałasu i zanieczyszczeń. Co więcej, przy wadze zaledwie 2 kg ta piła jest łatwa do przenoszenia.

Jest to idealna piła do trudniejszych zadań: konserwacja szlaków, piłowanie drewna na opał lub budowanie schronienia podczas wyprawy na kemping w lesie. Będziesz zaskoczony, jak mało energii potrzeba, aby uzyskać możliwe rezultaty. I potajemnie, cięcie tą piłą daje po prostu niesamowite uczucie! Katanaboy naprawdę poradzi sobie ze wszystkim: mokrym, suchym, zgniłym lub twardym drewnem.

Mocne ostrze ma progresywny stosunek zębów od 5 do 2,5 zębów na 30 mm. Drobne zęby w pobliżu rękojeści pomagają pilarce przy pierwszym cięciu. Bardzo grube zęby agresywnie przebijają resztę gałęzi. Zęby zostały oszlifowane w ostrzu w wyjątkowy sposób i przez długi czas pozostają ostre. Za pomocą przycisku blokującego możesz szybko i łatwo rozłożyć i złożyć tę piłę. Ze względów bezpieczeństwa proces ten przebiega w dwóch fazach: najpierw można złożyć piłę do połowy, a następnie (uwaga na palce!) Można ją całkowicie złożyć.

Ergonomiczny gumowy uchwyt pochłania wibracje. Używając Katanaboy obiema rękami, ramiona są bardziej rozluźnione, co ma fantastyczny wpływ na siłę cięcia.

Katanaboy 1000 jest dostarczany z nową  powłoką niklową .

Nazwa Katanaboy pochodzi od miecza „Katana” Samuraja.