Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

 • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

 • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

4-RETSUME

Piły wyposażone w technologię 4-RETSUME należą do kategorii najszybszych pił ręcznych na rynku i doskonale nadają się do wykonania nawet najtrudniejszych prac. Zęby zeszlifowane są w taki sposób, aby każde cztery z rzędu tworzyły jedną kombinację. Rozwiązanie to gwarantuje pozostawienie czystego, łatwo gojącego się cięcia oraz umożliwia skuteczne odprowadzanie pyłu.

 

FPA confirmed

Zatwierdzony w Niemczech.

XL

Hayauchi 4900-6.5 3-części

Waga: 2.65kg
Numer katalogowy: KSI017839N
Model: Hayauchi
Dlugość ostrza: 390 mm
Uzębienie: 6,5 zęba/30 mm
Długość: 2350 mm (z ostrzem) do 4900 mm (z ostrzem)
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
1 222,00 zł
Ilość

Opis

Opis serii

Hayauchi jest dostępny w 4 wydłużonych długościach: 3000 – 3670 – 4900 i 6300 mm.

Hayauchi będzie dostarczany z szytą na miarę plastikową osłoną, która chroni ostrze. Pokrowiec posiada dwa nacięcia do zawieszenia piły na wysięgniku.

Jak w przypadku każdej piły Silky, zęby pozostają ostre przez długi czas. W razie potrzeby zęby Hayauchi można ostrzyć pilnikiem Silky . 

Specyfikacja techniczna

 • Autentyczna japońska stal premium
 • Powłoka niklowa
 • Długość ostrza: 390 mm lub 480 mm
 • Zęby: 6,5 zęba na 30 mm
 • Wymiary po rozłożeniu: 4900 x 235 x 50 mm
 • Wymiary schowane: 2350 x 235 x 50 mm
 • Waga: 2650g
 • Szczelina: 2,3 mm
 • Promień: 650

Ostrze musi być utrzymywane w czystości, aby zachować jego wydajność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem na utrzymanie ostrza.

Gdy nie używasz piły, upewnij się, że jest całkowicie sucha przed schowaniem tyczek. Nasuń osłonę na ostrze i przechowuj wyrzynarkę w suchym miejscu.

Nie zapomnij często sprawdzać, czy śruby na ostrzu są nadal dobrze dokręcone.


Opis produktu

Hayauchi zapewnia dostęp do trudno dostępnych gałęzi i jest pierwszym wyborem profesjonalistów. Ta teleskopowa piła na wysięgniku jest łatwa w użyciu i lekka, dzięki czemu możesz przycinać drzewa przez cały dzień bez zmęczenia. Przyznajmy, praca z tym sprzętem to nie do końca kara, prawda?

Przycinanie na odległość wymaga niezawodnej i wszechstronnej piły. Zakrzywione ostrze o długości 390 mm w Hayauchi jest wyposażone w unikalne  zęby Silky 4-RETSUME . Powoduje to duże usuwanie drewna, dzięki czemu można bardzo szybko ciąć najgrubsze gałęzie i zapewnia elastyczność cięcia we wszystkich kierunkach w odniesieniu do słojów drewna. Idealny do większych prac! Ostrze można regulować pod dwoma różnymi kątami, zarówno do przycinania wysokiego, jak i niskiego.

Dwa sierpy na ostrzu współpracują ze sobą, aby uzyskać optymalny efekt przycinania. Za pomocą dolnego sierpa można podciąć korę, aby nie oderwał pnia podczas opadania gałęzi. Górny sierp pomaga utrzymać brzeszczot w rzazie. Możesz również użyć górnego sierpa do obcinania małych gałązek z pnia lub do wyrywania małych (martwych) gałęzi z drzewa.

Ponieważ aluminiowa rura ma owalny kształt, masz bardzo precyzyjną kontrolę nad kierunkiem ostrza, co jest przydatne podczas przycinania na dużych wysokościach. Ponadto ten kształt zapewnia większą wytrzymałość i sztywność na całej długości piły wysięgnikowej oraz ogranicza do minimum wyginanie.

Dwa mechanizmy blokujące (przyciski i dźwignie) razem tworzą najbezpieczniejsze i najbardziej stabilne blokowanie preferowanej długości drążka. Najniższa część kijka pokryta jest gumą dla wygodnego i bezpiecznego chwytu. Zderzak na dole chroni słupek przed uderzeniami i pchnięciami.

Czy po raz pierwszy użyjesz Hayauchi? Zacznij od niższych gałęzi, aby zapoznać się z techniką przycinania i zawsze myśl o własnym bezpieczeństwie. Noś kask ochronny i upewnij się, że stoisz w bezpiecznej odległości od spadających gałęzi.

Nazwa Hayauchi składa się z japońskich słów „szybko” (haya) i „piłowanie” (uchi).

Opcjonalnie dostępne:

 • HookFox  do zamontowania pod ostrzem. Za pomocą tego haka z łatwością ściągniesz odcięte gałęzie, które utknęły w drzewie. Przydaje się również, aby umieścić linę wspinaczkową wysoko na drzewie. 
 • Większy brzeszczot 480 mm  dla jeszcze większej wydajności cięcia. 
 • Ostrze Ibuki  pasuje również na Hayauchi. To ostrze nie posiada sierpów, co jest zaletą przy przycinaniu gęsto zarośniętych przestrzeni, takich jak wysokie drzewa owocowe.