Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

 • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
 • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
 • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

 • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

 • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

FPA confirmed

Zatwierdzony w Niemczech.

XL

Hayate 3800-6,5

Waga: 2.50kg
Numer katalogowy: KSI037042
Model: 3800
Rodzaj uzębienia: MM
Dlugość ostrza: 420 mm
Uzębienie: 6,5/30
Długość teleskopu: 3800
Długość: 2400 mm (z ostrzem)
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
1 299,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Prawdziwie wytrzymałe narzędzie specjalnie dla profesjonalistów. Hayate ma cięższą konstrukcję niż Hayauchi, dzięki czemu ta teleskopowa piła na wysięgniku jest jeszcze bardziej wytrzymała. I tak, z tego powodu Hayate może ważyć nieco więcej, ale nadal jest bardzo łatwy w obsłudze. Ostrze z unikalnymi zębami Mirai-Me firmy Silky składa się ze specjalnego stopu metalu, dzięki czemu ostrze jest trwałe i niezwykle mocne.

Z Hayate możesz dotrzeć do miejsc, do których trudno jest dotrzeć z drabiną. Stojąc twardo na ziemi, wystarczy kilka pociągnięć, aby przeciąć najgrubsze gałęzie. Szybkość Hayate można porównać do szybkości piły łańcuchowej. Ostrze ma tak dużą moc, że cięcie nie wydaje się ćwiczeniem. Po prostu pozwól, aby ciężar piły wykonał pracę!

Opis serii

Hayate jest dostępny w 4 wydłużonych długościach: 3800 – 5000 – 6100 i 7700 mm. Nie wybieraj niepotrzebnie długiej piły na wysięgniku, ważne jest, aby wybrać odpowiednią długość, której będziesz maksymalnie potrzebować.

Hayate będzie dostarczany z wykonanym na zamówienie polipropylenowym pokrowcem, który chroni ostrze. Pokrowiec posiada wygodny, wbudowany uchwyt do przenoszenia oraz wycięcie do zawieszenia piły na wysięgniku.

Jak w przypadku każdej piły Silky, zęby pozostają ostre przez długi czas. W razie potrzeby zęby Hayate można ostrzyć pilnikiem Silky .

Specyfikacja techniczna

 • Stal wysokostopowa
 • Długość ostrza: 420 mm
 • Zęby: 6,5 zęba na 30 mm
 • Wymiary po rozłożeniu: 3800 x 255 x 70 mm
 • Wymiary schowane: 2400 x 255 x 70 mm
 • Waga: 2470g
 • Szczelina: 1,7 mm
 • Promień: 650

Ostrze musi być utrzymywane w czystości, aby zachować jego wydajność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem na utrzymanie ostrza.

Gdy nie używasz piły, upewnij się, że jest całkowicie sucha przed schowaniem tyczek. Nasuń osłonę na ostrze i przechowuj wyrzynarkę w suchym miejscu.

Nie zapomnij często sprawdzać, czy śruby na ostrzu są nadal dobrze dokręcone.

Ponieważ aluminiowa rura ma owalny kształt, masz bardzo precyzyjną kontrolę nad kierunkiem ostrza, co jest przydatne podczas przycinania na dużych wysokościach. Ponadto ten kształt zapewnia większą wytrzymałość i sztywność na całej długości piły wysięgnikowej oraz ogranicza do minimum wyginanie.

Dwa sierpy na ostrzu współpracują ze sobą, aby uzyskać optymalny efekt przycinania. Górny sierp pomaga utrzymać brzeszczot w rzazie. Możesz również użyć górnego sierpa do obcinania małych gałązek z pnia lub do wyrywania małych (martwych) gałęzi z drzewa. Za pomocą dolnego sierpa można podciąć korę, aby nie oderwał pnia podczas opadania gałęzi. Dolny sierp można odłączyć, co pozwala przycinać silnie rozgałęzione drzewa.

Dwa mechanizmy blokujące (przyciski i dźwignie) razem tworzą najbezpieczniejsze i najbardziej stabilne blokowanie preferowanej długości drążka. Najniższa część kijka jest pokryta gumą, co zapewnia wygodny i bezpieczny chwyt, nawet w mokrych warunkach. Zderzak na dole chroni słupek przed uderzeniami i pchnięciami.

Zawsze myśl o własnym bezpieczeństwie: upewnij się, że stoisz w bezpiecznej odległości od spadających gałęzi i noś kask ochronny oraz okulary ochronne.

Nazwa Hayate to tradycyjna japońska nazwa „twardego wiatru”. I właśnie tak ta piła porusza się po drzewach!

Opcjonalnie dostępny jest HookFox do montażu pod ostrzem. Za pomocą tego haka z łatwością ściągniesz odcięte gałęzie, które utknęły w drzewie. Przydaje się również, aby umieścić linę wspinaczkową wysoko na drzewie.