Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

  • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

  • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

FPA confirmed

Zatwierdzony w Niemczech.

Hayate 6100-6.5 4-części

Waga: 3.93kg
Numer katalogowy: KSI037242
Model: Hayate
Rodzaj uzębienia: Mirai-Me
Długość: 2450 mm (z ostrzem) do 6100 mm (z ostrzem)
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
1 999,00 zł
Ilość

Opis

Specyfikacja techniczna

  • Stal wysokostopowa
  • Długość ostrza: 420 mm
  • Zęby: 6,5 zęba na 30 mm
  • Wymiary po rozłożeniu: 6100 x 255 x 70 mm
  • Wymiary schowane: 2400 x 255 x 70 mm
  • Waga: 3930g
  • Szczelina: 1,7 mm
  • Promień: 650

Opis produktu

Prawdziwie wytrzymałe narzędzie specjalnie dla profesjonalistów. Hayate składa się z cięższej konstrukcji niż Hayauchi, co sprawia, że ta piła teleskopowa jest jeszcze bardziej wytrzymała. I tak, z tego powodu Hayate może ważyć nieco więcej, ale nadal jest bardzo łatwy w obsłudze. Ostrze z unikalnymi  zębami Silky Mirai-Me składa się ze specjalnego stopu metalu, dzięki czemu ostrze jest trwałe i niewiarygodnie mocne.

Dzięki Hayate możesz dotrzeć do miejsc, do których trudno jest dotrzeć drabiną. Stojąc mocno na ziemi, wystarczy kilka pociągnięć, aby przeciąć najgrubsze gałęzie. Prędkość Hayate można porównać z prędkością piły łańcuchowej. Ostrze ma tak dużą moc, że piłowanie prawie nie przypomina ćwiczenia. Po prostu pozwól, aby ciężar piły działał!

Aluminiowy słupek ma owalny kształt, dzięki czemu masz bardzo precyzyjną kontrolę nad kierunkiem ostrza, czego będziesz potrzebować podczas przycinania na dużej wysokości. Co więcej, ten kształt zapewnia większą wytrzymałość i sztywność na całej długości pilarki i ogranicza zginanie do minimum.

Dwa sierpy na ostrzu współpracują ze sobą, zapewniając optymalny efekt przycinania. Górny sierp pomaga utrzymać ostrze w rzazie piłowania. Możesz także użyć górnego sierpa, aby odciąć małe gałązki z pnia lub wyciągnąć małe (martwe) gałęzie z drzewa. Dolnym sierpem można podciąć korę, aby nie oderwała pnia, gdy gałąź spadnie. Dolny sierp jest odłączany, co pozwala na przycinanie mocno rozgałęzionych lasów.

Dwa mechanizmy blokujące (przyciski i dźwignie) razem tworzą najbezpieczniejsze i najbardziej stabilne blokowanie preferowanej długości drążka. Najniższa część kija jest pokryta gumą, co zapewnia wygodny i bezpieczny chwyt, nawet w mokrych warunkach. Zderzak na dole chroni słupek przed uderzeniami lub uderzeniami.

Zawsze myśl o własnym bezpieczeństwie: upewnij się, że stoisz w bezpiecznej odległości od spadających gałęzi i załóż kask ochronny i okulary ochronne.

Nazwa Hayate to tradycyjna japońska nazwa „twardego wiatru”. I tak właśnie porusza się ta piła przez drzewa!

Opcjonalnie dostępny jest HookFox do zamontowania pod ostrzem. Za pomocą tego haka z łatwością ściągniesz odcięte gałęzie, które utknęły w drzewie. Przydaje się również do umieszczenia liny wspinaczkowej wysoko na drzewie.