Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

 • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
 • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
 • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

 • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

 • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

L

Gomtaro 330-13

Waga: 0.41kg
Numer katalogowy: KSI310433
Dlugość ostrza: 330
Uzębienie: 13/30
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
339,00 zł
Ilość

Opis

 

Opis serii

Gomtaro z drobnymi zębami nadaje się do sezonowanego drewna i jest dostępny w czterech długościach ostrza: 240 – 270 – 300 i 330 mm. Duże zęby nadają się do świeżego drewna i są dostępne w sześciu długościach ostrza: 180 – 210 – 240 – 270 – 300 i 330 mm. Ostrza o podobnej długości są wymienne, tworząc jedną uniwersalną piłę!

Wszystkie piły z serii Gomtaro wyposażone są w lekką, polipropylenową pochwę z odpinanym uchwytem na pasek. Pochwa jest wyposażona w dwie rolki, aby zapobiec uszkodzeniu obudowy przez ostre zęby. W dolnej części znajduje się otwór odprowadzający wilgoć i trociny.

Specyfikacja techniczna

 • Autentyczna japońska stal premium
 • Długość ostrza: 330 mm
 • Zęby: 13 zębów na 30 mm
 • Wymiary: 500 x 110 x 40 mm
 • Waga: 396g
 • Szczelina: 1,2 mm

Ostrze musi być utrzymywane w czystości, aby zachować jego wydajność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem na utrzymanie ostrza. Bardziej agresywne ciecze mogą uszkodzić gumowy materiał uchwytu.

Gdy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w pochwie w suchym miejscu.

Opis produktu

Piła do przycinania Gomtaro jest niezbędnym elementem wyposażenia i pierwszym wyborem użytkownika do przycinania kształtującego we wczesnych latach wzrostu drzewa. Proste ostrze zapewnia jeszcze czystsze i dokładniejsze cięcie niż ostrze zakrzywione. Ponadto proste ostrze jest łatwiejsze w użyciu w ciasnych przestrzeniach i blisko ziemi.

Drobne zęby tej piły ciągnionej są idealne do sezonowanego drewna, takiego jak buk, dąb i drzewa owocowe. Drobne zęby z łatwością chwytają drewno i pozostawiają niezwykle gładkie cięcie, które łatwo zarośnie. Drzewo będzie wdzięczne! Nacięcie jest jeszcze mniejsze niż Gomtaro z dużymi zębami, co powoduje mniejszy opór podczas piłowania i pozostawia mniej uszkodzonych komórek drewna. Gomtaro z drobnymi zębami to wybór, gdy jakość wykonania jest ważniejsza niż szybkość. Jeśli używasz Silky po raz pierwszy, uważaj na tę ostrą jak brzytwa piłę!

Odlewana guma rączka wygodnie leży w dłoni i pochłania wszelkie wibracje. Zdasz sobie sprawę, że twoje przedramię i piła są idealnie wyważone. Jeśli używasz tej piły obok Gomtaro z dużymi zębami, to piła ta jest łatwo rozpoznawalna na srebrnych śrubach.

Podczas wspinaczki nie zawsze będziesz poruszał się w najwygodniejszych pozycjach. Nawet wtedy Gomtaro Cię nie zawiedzie. Pochwa została zaprojektowana w taki sposób, aby utrzymała piłę we wszystkich pozycjach, ale w razie potrzeby piłę można wyciągnąć jedną ręką. Uzupełnij swoje Gomtaro dostępnymi paskami na nogi, a zawsze będziesz mieć piłę na wyciągnięcie ręki.