Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Genki grip

Wiele pił Silky (Tsurugi - Table Noco - Temagari) i siekier/maczet (Nata - Ono - Yoki) jest wyposażonych w wyjątkowy uchwyt Genki. Składa się on z dwóch części, które z łatwością można zsunąć z ostrza i umieścić na nowym (bez użycia narzędzi). Gumowy uchwyt Genki całkowicie pochłania wibracje podczas piłowania ponieważ nie ma żadnych śrub ani nitów, które mogłyby je przenosić. Dodatkowo zapewnia doskonałą przyczepność i pewny chwyt nawet w warunkach mokrych lub podczas pracy w rękawicach.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

 • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
 • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
 • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

 • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

 • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

M

Tsurugi 300-10

Waga: 0.50kg
Numer katalogowy: KSI345230
Model: 300-10
Rodzaj uzębienia: MM
Dlugość ostrza: 300 mm
Uzębienie: 10/30
Średnica cięcia: (do Ø 150 mm)
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
369,00 zł
333,00 zł
Ilość

Opis

Opis serii

Tsurugi nadaje się do przycinania świeżego drewna i jest dostępny z dwoma różnymi zębami: 8 na 30 mm i 10 na 30 mm. Możliwe długości ostrza to: 200 - 300 i 400 mm. Wolisz pracować z zakrzywionym ostrzem? Seria Tsurugi Curve będzie Twoim wyborem.

Wszystkie piły z serii Tsurugi wyposażone są w lekką, aluminiową pochwę (zarówno dla osób prawo, jak i leworęcznych) z odpinanym uchwytem na pasek. Pochwa posiada 4 rolki, które zapobiegają uszkodzeniu obudowy przez ostre zęby. W dolnej części znajduje się otwór odprowadzający wilgoć i trociny.

Specyfikacja techniczna

 • Stal wysokostopowa
 • Długość ostrza : 300 mm
 • Zęby : 10 zębów  na 30 mm
 • Wymiary : 490 x 125 x 40 mm
 • Waga : 460g
 • Szczelina: 1,6 mm

Ostrze musi być utrzymywane w czystości, aby zachować jego wydajność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem na utrzymanie ostrza. Bardziej agresywne ciecze mogą uszkodzić gumowy materiał uchwytu.

Gdy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w pochwie w suchym miejscu.

Opis produktu

Lekka piła z wąskim ostrzem i tak samo agresywną wydajnością jak „duża piła”? Tak to mozliwe! Silky z powodzeniem opracował piłę ciągnącą z wąskim ostrzem, która umożliwia precyzyjne przycinanie bez poświęcania wydajności. Ta genialna konstrukcja sprawia, że Tsurugi jest idealnie wyważoną piłą.

Dzięki Tsurugi możesz pracować z chirurgiczną precyzją w najgęściej zarośniętych przestrzeniach, nie uszkadzając pobliskich kończyn. Piła ta jest również idealna do usuwania widelców kompresyjnych i pracy w ciasnych kroczach.

Potężne ostrze ma wysoką sztywność i rząd ostrych jak brzytwa, agresywnych zębów, które pozostawią gładkie cięcie drzewa. Wygodny uchwyt rewolweru Genki nie ma śrub ani śrub i składa się z zaledwie dwóch gumowych części doskonale otaczających stal. Bardzo fajnie i bez dodatkowych narzędzi!

Pochwa aluminiowa została zaprojektowana w taki sposób, aby piła z niej nie wypadła, a mimo to można ją było wyciągnąć jedną ręką. Pochwa jest lekka i może być używana zarówno przez osoby prawo, jak i leworęczne. Uzupełnij Tsurugi o dostępne paski na nogi, a piłę zawsze będziesz mieć na wyciągnięcie ręki.

Czy wiesz, że nazwa Tsurugi pochodzi od obosiecznego japońskiego miecza z czasów starożytnych? Dowód jego doskonałej wydajności!