Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

 • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
 • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
 • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

 • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

 • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

F

Gomtaro 270-13

Waga: 0.50kg
Numer katalogowy: KSI310427
Dlugość ostrza: 270 mm (do Ø 135 mm)
Uzębienie: MM
Długość: 270
Średnica cięcia: do Ø 135 mm
Wysyłka
do 2 dni roboczych
Cena:
198,01 zł
249,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Piła do przycinania Gomtaro jest niezbędnym elementem wyposażenia i pierwszym wyborem użytkownika do przycinania kształtującego we wczesnych latach wzrostu drzewa. Proste ostrze zapewnia jeszcze czystsze i dokładniejsze cięcie niż ostrze zakrzywione. Ponadto proste ostrze jest łatwiejsze w użyciu w ciasnych przestrzeniach i blisko ziemi.

Drobne zęby tej piły ciągnionej są idealne do sezonowanego drewna, takiego jak buk, dąb i drzewa owocowe. Drobne zęby z łatwością chwytają drewno i pozostawiają niezwykle gładkie cięcie, które łatwo zarośnie. Drzewo będzie wdzięczne! Nacięcie jest nawet mniejsze niż Gomtaro z dużymi zębami, co stwarza mniejszy opór podczas piłowania i pozostawia mniej uszkodzonych komórek drewna. Gomtaro z drobnymi zębami to wybór, gdy jakość wykonania jest ważniejsza niż szybkość. Jeśli używasz Silky po raz pierwszy, uważaj na tę ostrą jak brzytwa piłę!

Odlewana guma rączka wygodnie leży w dłoni i pochłania wszelkie wibracje. Zdasz sobie sprawę, że twoje przedramię i piła są idealnie wyważone. Jeśli używasz tej piły obok Gomtaro z dużymi zębami, to piła ta jest łatwo rozpoznawalna na srebrnych śrubach.

Podczas wspinaczki nie zawsze będziesz poruszał się w najwygodniejszych pozycjach. Nawet wtedy Gomtaro Cię nie zawiedzie. Pochwa została zaprojektowana w taki sposób, aby utrzymała piłę we wszystkich pozycjach, ale w razie potrzeby piłę można wyciągnąć jedną ręką. Uzupełnij swoje Gomtaro o dostępne paski na nogi, a zawsze będziesz mieć piłę na wyciągnięcie ręki.

Opis serii

Gomtaro z drobnymi zębami nadaje się do sezonowanego drewna i jest dostępny w czterech długościach ostrza: 240 – 270 – 300 i 330 mm. Duże zęby są przystosowane do świeżego drewna i dostępne w sześciu długościach ostrza: 180 – 210 – 240 – 270 – 300 i 330 mm. Ostrza o podobnej długości są wymienne, tworząc jedną uniwersalną piłę!

Wszystkie piły z serii Gomtaro wyposażone są w lekką, polipropylenową pochwę z odpinanym uchwytem na pasek. Pochwa jest wyposażona w dwie rolki, aby zapobiec uszkodzeniu obudowy przez ostre zęby. W dolnej części znajduje się otwór odprowadzający wilgoć i trociny.

Specyfikacja techniczna

 • Autentyczna japońska stal premium
 • Długość ostrza: 270 mm
 • Zęby: 13 zębów na 30 mm
 • Wymiary: 440x110x40mm
 • Waga: 370g
 • Szczelina: 1,1 mm

Ostrze musi być utrzymywane w czystości, aby zachować jego wydajność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem na utrzymanie ostrza. Bardziej agresywne ciecze mogą uszkodzić gumowy materiał uchwytu.

Gdy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w pochwie w suchym miejscu.