Genki grip

Wiele pił Silky (Tsurugi - Table Noco - Temagari) i siekier/maczet (Nata - Ono - Yoki) jest wyposażonych w wyjątkowy uchwyt Genki. Składa się on z dwóch części, które z łatwością można zsunąć z ostrza i umieścić na nowym (bez użycia narzędzi). Gumowy uchwyt Genki całkowicie pochłania wibracje podczas piłowania ponieważ nie ma żadnych śrub ani nitów, które mogłyby je przenosić. Dodatkowo zapewnia doskonałą przyczepność i pewny chwyt nawet w warunkach mokrych lub podczas pracy w rękawicach.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

 • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
 • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
 • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

 • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

 • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

XL

Genki Temagari 500-3-5 KSI355050

Waga: 0.80kg
Numer katalogowy: KSI355050
Rodzaj uzębienia: 3-5 / 30
Dlugość ostrza: 500 mm
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
950,00 zł
899,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Najszybszya piła  Silky! Dzięki długiemu ostrzu z bardzo dużymi zębami możesz bez wysiłku przeciąć najgrubsze gałęzie, belki lub pnie drzew. To sprawia, że ta potężna piła ciągniona jest bardziej odpowiednia do cięższych zadań, takich jak ścinanie drzew i cięcie na kawałki, niż ich przycinanie. Zdziwisz się, jak szybko piła przecina drewno!

Z łatwością możesz częściej zostawiać swoją pilarkę na ziemi, ponieważ ta wytrzymała pilarka ręczna jest niezwykle szybka, ale także lżejsza, bezpieczniejsza, czystsza i cichsza. Również mały trening to miły bonus. Genki Temagari jest łatwy do noszenia z boku plecaka i może być używany na przykład do czyszczenia ścieżek lub w dzikich obszarach, gdzie nie wolno używać pił łańcuchowych.

Wykonanie pierwszego cięcia Genki Temagari może wymagać trochę praktyki i cierpliwości. Ze względu na progresywny stosunek zębów (od 3 do 5 zębów na 30 mm), zęby znajdujące się najbliżej rękojeści są cieńsze niż te znajdujące się na końcu ostrza, co sprawia, że pierwsze cięcie jest nieco łatwiejsze. Gdy ta piła się uruchomi, jest nie do powstrzymania!

Długie ostrze ma pełny chwyt, dzięki czemu ta piła jest niezwykle mocna i zapewnia większą kontrolę. Wygodny uchwyt Genki składa się z zaledwie dwóch gumowych części doskonale otaczających stal. Chwyt Genki nie ma śrub ani śrub, co pochłania wibracje i można go poluzować bez użycia narzędzi.

Krótka lekcja japońskiego: „Genki” oznacza „dobre zdrowie”, a „Temagari” to tradycyjna japońska piła, specyficzna dla kanciastego kształtu rękojeści.

Opis serii

Genki Temagari nadaje się do cięcia świeżego drewna. Zęby pozostają ostre przez długi czas, jak wszystkie piły Silky. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zęby można ostrzyć pilnikiem Silky .

Genki Temagari jest dostarczany z wytrzymałym nylonowym etui z zapięciem na rzep. W futerale znajduje się uchwyt na pasek z D-ringiem do zabezpieczenia piły.

Specyfikacja techniczna

 • Autentyczna japońska stal premium
 • Długość ostrza: 500 mm
 • Zęby: 3-5 zębów na 30 mm
 • Wymiary: 750 x 160 x 25 mm
 • Waga: 785g
 • Szczelina: 1,7 mm

Ostrze musi być utrzymywane w czystości, aby zachować jego wydajność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem na utrzymanie ostrza. Bardziej agresywne ciecze mogą uszkodzić gumowy materiał uchwytu.

Gdy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w futerale w suchym miejscu.