Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

 • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

 • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

4-RETSUME

Piły wyposażone w technologię 4-RETSUME należą do kategorii najszybszych pił ręcznych na rynku i doskonale nadają się do wykonania nawet najtrudniejszych prac. Zęby zeszlifowane są w taki sposób, aby każde cztery z rzędu tworzyły jedną kombinację. Rozwiązanie to gwarantuje pozostawienie czystego, łatwo gojącego się cięcia oraz umożliwia skuteczne odprowadzanie pyłu.

 

FPA confirmed

Zatwierdzony w Niemczech.

XL

Hayauchi 3000-6,5 3-części

Waga: 2.15kg
Numer katalogowy: KSI017639N
Dlugość ostrza: 390 mm
Uzębienie: bardzo duże (6,5 zębów na 30 mm)
Wysyłka
do 14 dni roboczych
Cena:
1 111,00 zł
999,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Hayauchi zapewnia dostęp do trudno dostępnych gałęzi i jest pierwszym wyborem profesjonalistów. Ta teleskopowa pilarka na wysięgniku jest łatwa w użyciu i lekka, dzięki czemu możesz przycinać drzewa przez cały dzień bez zmęczenia. Przyznajmy, że praca z tym sprzętem to nie do końca kara, prawda?

Hayauchi 3000 jest specjalnie zaprojektowany do prac związanych z przycinaniem, wykonywanych za pomocą zbieracza wiśni. Wyciągniętą długość można bezpiecznie zabrać do klatki dla zbieraczy wiśni. W pozycji wyprostowanej nadal możesz pracować do trzech metrów od ciała i zagłębiać się w koronę drzewa, nawet w pozycji poziomej.

Przycinanie na odległość wymaga niezawodnej i wszechstronnej piły. Zakrzywione ostrze Hayauchi o długości 390 mm jest wyposażone w unikalne zęby 4-RETSUME firmy Silky Powoduje to duże usuwanie drewna, dzięki czemu można bardzo szybko przecinać najgrubsze gałęzie i zapewnia elastyczność cięcia we wszystkich kierunkach w odniesieniu do słojów drewna. Idealny do większych prac! Ostrze można regulować pod dwoma różnymi kątami, umożliwiając przycinanie zarówno na dużą, jak i na małą głębokość.

Dwa sierpy na ostrzu współpracują ze sobą, zapewniając optymalny efekt przycinania. Dolnym sierpem można podciąć korę, aby nie oderwała pnia, gdy gałąź spadnie. Górny sierp pomaga utrzymać ostrze w rzazie piłowania. Możesz również użyć górnego sierpa do odcięcia małych gałązek z pnia lub do wyrwania małych (martwych) gałęzi z drzewa.

Aluminiowy słupek ma owalny kształt, dzięki czemu masz bardzo precyzyjną kontrolę nad kierunkiem ostrza, czego będziesz potrzebować podczas przycinania na dużej wysokości. Co więcej, ten kształt zapewnia większą wytrzymałość i sztywność na całej długości pilarki i ogranicza zginanie do minimum.

Dwa mechanizmy blokujące (przyciski i dźwignie) razem tworzą najbezpieczniejsze i najbardziej stabilne blokowanie preferowanej długości drążka. Najniższa część kija pokryta jest gumą dla wygodnego i bezpiecznego chwytu. Zderzak na dole chroni słupek przed uderzeniami lub uderzeniami.

Czy będziesz używać Hayauchi po raz pierwszy? Zacznij od niższych gałęzi, aby zapoznać się z techniką przycinania i zawsze myśl o własnym bezpieczeństwie. Załóż kask ochronny i upewnij się, że stoisz w bezpiecznej odległości od spadających gałęzi.

Nazwa Hayauchi składa się z japońskich słów oznaczających „szybki” (haya) i „piłowanie” (uchi).

Opcjonalnie dostępne:

 • HookFox do zamontowania pod ostrzem. Za pomocą tego haka z łatwością ściągniesz odcięte gałęzie, które utknęły w drzewie. Przydaje się również do umieszczenia liny wspinaczkowej wysoko na drzewie. 
 • Większy brzeszczot o długości 480 mm zapewnia jeszcze większą wydajność cięcia. 
 • Ostrze Ibuki pasuje również na Hayauchi. To ostrze nie ma sierpów, co jest zaletą podczas przycinania w gęsto porośniętych miejscach, takich jak wysokie drzewa owocowe.
 • Authentic Premium Japanese Steel
 • Długość ostrza: 390 mm
 • Zęby: 6,5 zębów na 30 mm
 • Wymiary przedłużone: 3200 x 235 x 45 mm
 • Wymiary schowane: 1710 x 125 x 30 mm
 • Waga: 2015 g
 • Łopatka: 2,3 mm
 • Promień: 650