Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

  • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

  • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

L

Gomboy Curve Outback Professional 240mm

Waga: 0.30kg
Numer katalogowy: Ksi75224
Model: 240mm
Rodzaj uzębienia: MM
Dlugość ostrza: 240mm
Uzębienie: 8/30mm
Średnica cięcia: do Ø 120mm
Wysyłka
do 2 dni roboczych
Cena:
299,00 zł
Ilość

Opis

Specyfikacja techniczna

  • Autentyczna japońska stal premium
  • Długość ostrza: 240 mm
  • Zęby: 8 zębów na 30 mm
  • Wymiary rozłożone: 500 x 60 x 20 mm
  • Wymiary złożone: 270 x 60 x 20 mm
  • Waga: 288 g
  • Szczelina: 1,3 mm

Ostrze musi być utrzymywane w czystości, aby zachować jego skuteczność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem konserwacji ostrza.

Kiedy pilarka nie jest używana, upewnij się, że jest ona zawsze sucha. Przechowuj pilarkę w suchym miejscu, najlepiej w twardej walizce lub odpowiedniej kaburze .

Opis produktu

Nigdy nie zmieniaj zwycięskiej drużyny, prawda? Cóż, firma Silky i tak to zrobiła. Nowy Gomboy Curve Outback Edition ma naprawdę wszystko, czego każdy myśliwy lub bushcrafter może sobie życzyć w ręcznej pile.

Gruby i sztywny brzeszczot sprawia, że Gomboy Curve Outback Edition jest w 100% odporny na warunki atmosferyczne. Firma Silky nałożyła czarną powłokę z unikalnej mieszanki niklu i cyny na całe ostrze, łącznie z zębami. Zapewnia to długą żywotność ostrza i niesamowitą wydajność cięcia, nie tylko w drewnie, ale także podczas piłowania kości. Ponadto ciemny, nieodblaskowy kolor sprawia, że piła ta szczególnie nadaje się do działań taktycznych.

Zakrzywione ostrze jest łatwe w obsłudze i utrzymuje piłę w rzazie. Ostrze można po prostu złożyć i rozłożyć za pomocą przycisku blokującego i ma dwie różne pozycje cięcia.

Rękojeść kompozytowa Arbor jest wykonana z połączenia drewna i tworzywa sztucznego, co zapewnia ciepły i wygodny dotyk oraz doskonałą kontrolę. W dotyku jest nieco twardszy niż zwykła gumowa rękojeść GOM firmy Silky, ale zapewnia świetną przyczepność w przypadku tłustych substancji. Zabierz tę piłę ze sobą, gdziekolwiek się udasz; Gomboy Curve Outback Edition jest kompaktowy, lekki i standardowo wyposażony w przezroczystą twardą obudowę.