Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

 • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
 • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
 • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

XF

Pocketboy 130-26 Florist

Waga: 0.17kg
Numer katalogowy: KSI534413
Model: Pocketboy
Rodzaj uzębienia: Mirai-Me
Dlugość ostrza: 130 mm (do Ø 65 mm)
Uzębienie: średnie (26 zębów na 30 mm)
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
159,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Pocketboy jest dostępny w czterech różnych konfiguracjach zębów:

 • Duży (8 zębów po 30 mm), dostępny również z zakrzywionym ostrzem
 • Średni (10 zębów na 30 mm)
 • Drobne (20 zębów na 30 mm)
 • Extra fine (26 zębów na 30 mm)

Każda konfiguracja zębów jest dostępna w dwóch różnych długościach ostrza: 130 i 170 mm.

Ostrza są wymienne na tej samej długości. Śrubę można łatwo odkręcić bez użycia narzędzi, dzięki czemu można mieć jedną piłę do wielu celów.

Pocketboy jest standardowo dostarczany w przezroczystym, twardym etui z zaczepem na pasek. 

Specyfikacja techniczna Pocketboy 130-26

 • Autentyczna japońska stal premium
 • Długość ostrza: 130 mm
 • Zęby: 26 zębów na 30 mm
 • Wymiary po rozłożeniu: 290 x 60 x 25 mm
 • Wymiary po złożeniu: 170 x 55 x 25 mm
 • Waga: 165 g
 • Szczelina: 0,85 mm

Ostrze należy utrzymywać w czystości, aby zachować jego skuteczność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem konserwacji ostrza. Bardziej agresywne płyny mogą uszkodzić gumowy materiał rękojeści.

Kiedy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w suchym miejscu, najlepiej w twardym futerale lub  odpowiedniej kaburze .