Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

  • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
  • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
  • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

M

Pocketboy 130-10 WIOSENNA PROMOCJA

Waga: 0.17kg
Numer katalogowy: KSI534013
Model: Pocketboy
Rodzaj uzębienia: Mirai-Me
Dlugość ostrza: 130 mm (do Ø 65 mm)
Uzębienie: średnie (10 zębów na 30 mm)
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
149,00 zł
Ilość

Opis

Ta wielofunkcyjna piła ogrodnicza jest idealna do wszelkiego rodzaju ogólnych prac związanych z przycinaniem w ogrodzie. Nie daj się zwieść rozmiarom Pocketboya. Ta mała piła zapewnia doskonałą wydajność! A ponieważ Pocketboy łatwo mieści się w kieszeni, piłę tę możesz mieć zawsze pod ręką.

Pocketboy jest lekki i doskonale wyważony. Cięcie tą piłą jest wyjątkowo płynne i możesz pracować w najbardziej zagęszczonych przestrzeniach. Przycinanie nigdy wcześniej nie było tak zabawne jak teraz!

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do piłowania piłą mechaniczną Silky, pamiętaj o ostrych jak brzytwa zębach, które szybko przebijają się przez drewno. Nawet przy częstym używaniu zęby pozostają ostre przez bardzo długi czas, dzięki czemu raz po raz pozostanie gładkie cięcie drzewa, z którego drzewo dobrze i szybko się regeneruje.

Kiedy nie używasz Pocketboya, ostrze składa się łatwo dzięki mechanizmowi blokującemu. Ostre zęby są bezpiecznie zakryte, ponieważ są całkowicie ukryte w rękojeści. Gdy pilarka jest potrzebna, można ją po prostu rozłożyć dzięki wycięciu w ostrzu, nawet w rękawiczkach. Ostrze bezpiecznie blokuje się w dwóch różnych pozycjach za pomocą mechanizmu blokującego.

Gumowy uchwyt pochłania wibracje i zapewnia doskonały chwyt. Pocketboy dobrze leży w dłoni, nawet podczas długotrwałego użytkowania. Otwór w rękojeści daje możliwość przymocowania do pilarki linki lub karabińczyka.

Możesz nosić Pocketboya na pasku w przezroczystym twardym etui, w którym jest standardowo dostarczany lub wybrać odpowiednią gumową kaburę . Ta składana piła może być również łatwo przechowywana w skrzynce narzędziowej.

Niezwykła wydajność cięcia Pocketboya nadała tej piły przydomek „Little Giant”.