Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Genki grip

Wiele pił Silky (Tsurugi - Table Noco - Temagari) i siekier/maczet (Nata - Ono - Yoki) jest wyposażonych w wyjątkowy uchwyt Genki. Składa się on z dwóch części, które z łatwością można zsunąć z ostrza i umieścić na nowym (bez użycia narzędzi). Gumowy uchwyt Genki całkowicie pochłania wibracje podczas piłowania ponieważ nie ma żadnych śrub ani nitów, które mogłyby je przenosić. Dodatkowo zapewnia doskonałą przyczepność i pewny chwyt nawet w warunkach mokrych lub podczas pracy w rękawicach.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

 • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
 • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
 • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

 • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

 • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

F

F180-14 składana piła

Waga: 0.15kg
Numer katalogowy: KSI514118
Model: F180
Rodzaj uzębienia: Mirai-Me
Dlugość ostrza: 180 mm (do Ø 90 mm)
Uzębienie: cienkie (14 zębów na 30 mm)
Wysyłka
do 2 dni roboczych
Cena:
115,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Japońskie pilarki firmy Silky sprawiają, że przycinanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. F180 to wszechstronna piła do podkrzesywania, którą możesz wygodnie przechowywać w skrzynce narzędziowej i używać do różnych zadań w domu i wokół niego. Drobne zęby z łatwością chwytają drewno i są idealne do drewna sezonowanego, takiego jak buk, dąb i drzewa owocowe.

F180 jest kompaktowa, lekka (150 g) i wygodna piła, którą zawsze masz pod ręką, na przykład do przycinania gałęzi, które są po prostu zbyt grube dla twoich sekatorów. Cięcie za pomocą F180 nie wymaga prawie żadnej siły i ułatwia cięcie w gęsto porośniętych przestrzeniach. Sztywne ostrze sprawia, że ta piła składana jest wyjątkowo mocna.

Nie znasz wyjątkowego wrażenia podczas piłowania za pomocą Silky? Wtedy będziesz zdumiony łatwością piłowania dzięki suwowi ciągnącemu. Zwłaszcza uważaj na palce: zęby są ostre jak brzytwa i szybko przesuwają się po drewnie! Zęby pozostają ostre, nawet po długotrwałym użytkowaniu. Zawsze będziesz mieć gładkie i czyste cięcia, z których drzewo może łatwo odzyskać.

Kiedy nie używasz F180, ostrze składa się łatwo dzięki mechanizmowi blokującemu. Ostre zęby są bezpiecznie zakryte, ponieważ są całkowicie ukryte w uchwycie. Gdy potrzebujesz piły, możesz ją łatwo rozłożyć dzięki wycięciu w ostrzu, nawet w rękawiczkach. Dzięki mechanizmowi blokującemu możesz bezpiecznie zablokować ostrze w dwóch różnych pozycjach.

Wygodny uchwyt wykonany jest z polipropylenu i posiada gumową wkładkę pochłaniającą wibracje. Gwarantuje dobrą przyczepność. Dzięki atrakcyjnej cenie F180 jest dostępny dla każdego ogrodnika.

Specyfikacja techniczna

 • Autentyczna japońska stal premium
 • Długość ostrza: 180 mm
 • Zęby: 14 zębów na 30 mm
 • Wymiary po rozłożeniu: 410 x 95 x 25 mm
 • Wymiary po złożeniu: 225 x 60 x 25 mm
 • Waga: 150 g
 • Szczelina: 1,1 mm

Ostrze należy utrzymywać w czystości, aby zachować jego skuteczność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem konserwacji ostrza. Bardziej agresywne płyny mogą uszkodzić gumowy materiał rękojeści.

Kiedy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w suchym miejscu, najlepiej w odpowiedniej kaburze .