Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

  • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
  • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
  • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

L

Ultra Accel Curve 240-7.5

Waga: 0.30kg
Numer katalogowy: KSI544624
Model: 240 mm (do Ø 120 mm)
Rodzaj uzębienia: Mirai-Me
Dlugość ostrza: 240 mm (do Ø 120 mm)
Uzębienie: duże (7,5 zębów na 30 mm)
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
239,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Ultra Accel ma duży uchwyt z grubą gumą dla lepszego chwytu i lekką aluminiową obudowę. Ultra Accel posiada trzy rodzaje ostrzy:

- Proste ostrze 240mm, skok 7,5: do ogólnych prac związanych z przycinaniem
- 240mm zakrzywione ostrze, skok 7,5: do przycinania również powyżej wysokości ramion, dla wyższych prędkości roboczych
- 240mm przeciwległe zakrzywione ostrze (nazywamy to „TAIKO”), podziałka 10: do obróbki drewna i budownictwa (drewno suche/drewno twarde). Idealna przeciwległa krzywa umożliwia czyste cięcie nawet na płaskich powierzchniach, takich jak stoły warsztatowe. 

Specyfikacja techniczna

  • Autentyczna japońska stal premium
  • Długość ostrza: 240 mm
  • Zęby: 7,5 zęba na 30 mm
  • Wymiary: 530x110x22mm
  • Waga: 295g
  • Szczelina: 1,3 mm

Ostrze musi być utrzymywane w czystości, aby zachować jego wydajność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem na utrzymanie ostrza.