Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

  • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
  • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
  • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

L

Super Accel 210-7,5

Waga: 0.20kg
Numer katalogowy: KSI511021
Model: Super Accel
Rodzaj uzębienia: Mirai-Me
Dlugość ostrza: 210 mm (do Ø 105 mm)
Uzębienie: Zęby: duże (7,5 zębów na 30 mm)
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
190,00 zł
179,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Super Accel to lekka (195 g), ale mocna piła, ulubiona przez wielu ogrodników. Ta wszechstronna składana piła jest przydatna do trzymania pod ręką i łatwa do przechowywania w skrzynce narzędziowej.

Nawet w trudnych sytuacjach Super Accel jest łatwy w obsłudze. Na przykład przycinanie w gęsto porośniętych przestrzeniach lub przycinanie nad głową na drabinie. Idealny kąt pomiędzy rękojeścią a ostrzem umożliwia wykonywanie cięć pod kątem około 10 stopni. Wymaga to mniejszej siły i powoduje mniejsze wibracje, dzięki czemu można ciąć bardzo płynnie i szybko. Super Accel tnie gładko i szybko, jak gorący nóż w masle! Ponadto praca z nimi to przyjemność.

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do cięcia piłą Silky, pamiętaj, że ostre jak brzytwa zęby szybko przecinają drewno. Nawet po wielokrotnym użyciu zęby pozostają ostre i zawsze pozostawiają gładkie, czyste cięcie, z którego drzewo łatwo się regeneruje.

Kiedy nie używasz Super Accel, ostrze składa się łatwo dzięki mechanizmowi blokującemu. Ostre zęby są bezpiecznie zakryte gumową rękojeścią. Kiedy potrzebujesz piły, możesz ją łatwo rozłożyć dzięki wycięciu w ostrzu, nawet w rękawiczkach. Dzięki mechanizmowi blokującemu możesz bezpiecznie zablokować ostrze w dwóch różnych pozycjach.

Aluminiowy uchwyt jest wzmocniony gumą, która pochłania wibracje i gwarantuje dobry chwyt. Super Accel zawdzięcza swoją nazwę słowu „przyspieszenie”, które wyróżnia ta piła!