Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

 • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
 • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
 • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

 • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

 • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

L

Bigboy 360-7

Waga: 0.41kg
Numer katalogowy: KSI635436
Model: BigBoy
Rodzaj uzębienia: Mirai-Me
Dlugość ostrza: 360 mm (do Ø 180 mm)
Uzębienie: duże (7 zębów na 30 mm)
Wysyłka
do 2 dni roboczych
Cena:
295,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Doświadcz wspaniałej wydajności cięcia Bigboya! Dzięki mocnemu ostrzu 360 mm możesz wykonywać długie pociągnięcia, aby ciąć grube pnie w mgnieniu oka. Proste ostrze jest łatwe w obsłudze w gęsto zarośniętych przestrzeniach i na płaskich powierzchniach.

Używając tej składanej piły oburącz, Twoje ramiona są bardziej rozluźnione, co ma fantastyczny wpływ na siłę cięcia. Bigboy tnie po pociągnięciu, co jest naturalne i wymaga niewielkiego wysiłku. Zapewnia również precyzyjną kontrolę nad ostrzem.

Bigboy jest kompaktowy i lekki. Możesz wygodnie zabrać tę piłę w plecaku. W miejscach, w których używanie piły łańcuchowej jest zabronione lub zniechęcane, ta szybka piła ręczna stanowi doskonałą alternatywę. Pracujesz nawet bezpieczniej i bardziej przyjaznie dla środowiska.

Ostrze można po prostu złożyć i rozłożyć za pomocą przycisku blokującego i ma dwie różne pozycje cięcia. Gumowy uchwyt Bigboya zapewnia bezpieczny i wygodny chwyt i jest wystarczająco duży, aby można go było używać obiema rękami. Otwór w rękojeści daje możliwość przymocowania do pilarki karabińczyka lub linki.

Seria opisów

Bigboy z prostym ostrzem (360 mm) jest dostępny w 3 różnych konfiguracjach zębów:

 • Duży (7 zębów na 30 mm)
 • Średni (10 zębów na 30 mm)
 • Drobne  (13 zębów na 30 mm)

Ponadto istnieje Bigboy 2000 z lekko zakrzywionym ostrzem i bardzo dużą konfiguracją zębów 6,5 zębów na 30 mm.

Ostrza są wymienne. Śrubę można łatwo odkręcić bez użycia specjalnego sprzętu.

 • Autentyczna japońska stal premium
 • Długość ostrza: 360 mm
 • Zęby: 7 zębów na 30 mm
 • Wymiary po rozłożeniu: 765 x 70 x 20 mm
 • Wymiary po złożeniu: 405 x 110 x 25 mm
 • Waga: 450 g
 • Szczelina: 1,7 mm

Ostrze należy utrzymywać w czystości, aby zachować jego skuteczność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem konserwacji ostrza. Bardziej agresywne płyny mogą uszkodzić gumowy materiał rękojeści.

Kiedy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w suchym miejscu, najlepiej w odpowiedniej kaburze .