Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

  • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
  • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
  • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

  • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

  • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

XL

Bigboy 2000 360-6,5 JESIENNA PROMOCJA

Waga: 0.41kg
Numer katalogowy: KSI635636
Model: BigBoy
Dlugość ostrza: 360 mm (do Ø 180 mm)
Uzębienie: duże (6,5 zębów na 30 mm)
Wysyłka
do 2 dni roboczych
Cena:
335,00 zł
Ilość

Opis

Czy często biwakujesz w zalesionym terenie, czy też zwiedzasz tereny górskie lub inne szlaki turystyczne? Z Bigboy 2000 jesteś przygotowany na wszystko. Długie, lekko zakrzywione ostrze, dzięki któremu można sięgnąć daleko i wysoko. Z Bigboy 2000 tnie się szybko i nie wymaga to dużego wysiłku.

Długość ostrza: 360 mm (do Ø 180 mm) Zęby: duże (6,5 zębów na 30 mm) Nadaje się do świeżego drewna .                                                                         Ograniczona dożywotnia gwarancja Seria opisów Bigboy 2000 ma lekko zakrzywione ostrze i bardzo dużą konfigurację zębów 6,5 zębów na 30 mm. Bigboy z prostym ostrzem (360 mm) jest dostępny w 3 różnych konfiguracjach zębów: Duży (7 zębów na 30 mm) Średni (10 zębów na 30 mm) Drobne (13 zębów na 30 mm) Ostrza są wymienne. Śrubę można łatwo odkręcić bez użycia specjalnego sprzętu. Specyfikacja techniczna Autentyczna japońska stal premium Długość ostrza: 360 mm Zęby: 6,5 zębów na 30 mm Wymiary po rozłożeniu: 760 x 90 x 20 mm Wymiary po złożeniu: 405 x 110 x 25 mm Waga: 440 g Szczelina: 1,7 mm Promień: 2000 Ostrze należy utrzymywać w czystości, aby zachować jego skuteczność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem konserwacji ostrza. Bardziej agresywne płyny mogą uszkodzić gumowy materiał rękojeści. Kiedy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w suchym miejscu, najlepiej w odpowiedniej kaburze .