Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

  • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
  • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
  • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

FPA confirmed

Zatwierdzony w Niemczech.

L

Gomtaro 180-8

Waga: 0.35kg
Numer katalogowy: KSI310218
Model: Gomtaro
Rodzaj uzębienia: Mirai-Me
Dlugość ostrza: 180 mm ( Ø 90 mm)
Uzębienie: duże (8 zebów na 30 mm)
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
229,00 zł
Ilość

Opis

Opis serii

Gomtaro z dużymi zębami nadaje się do świeżego drewna i jest dostępny w sześciu długościach ostrza: 180 - 210 - 240 - 270 - 300 i 330 mm. Drobne zęby są przystosowane do sezonowanego drewna i dostępne w czterech długościach ostrza: 240 - 270 - 300 i 330 mm. Ostrza o podobnej długości są wymienne, tworząc jedną uniwersalną piłę.

Wszystkie piły z serii Gomtaro wyposażone są w lekką, polipropylenową pochwę z odpinanym uchwytem na pasek. Pochwa jest wyposażona w dwie rolki, aby zapobiec uszkodzeniu obudowy przez ostre zęby. W dolnej części znajduje się otwór odprowadzający wilgoć i trociny.

Specyfikacja techniczna

  • Autentyczna japońska stal premium
  • Długość ostrza: 180 mm
  • Zęby: 8 zębów na 30 mm
  • Wymiary: 380 x 110 x 40 mm
  • Waga: 350g
  • Szczelina: 1,3 mm

Ostrze musi być utrzymywane w czystości, aby zachować jego wydajność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem na utrzymanie ostrza. Bardziej agresywne ciecze mogą uszkodzić gumowy materiał uchwytu.

Gdy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w pochwie w suchym miejscu.

Opis produktu

Piła do przycinania Gomtaro jest niezbędnym elementem wyposażenia i pierwszym wyborem użytkownika do przycinania kształtującego we wczesnych latach wzrostu drzewa. Proste ostrze zapewnia jeszcze czystsze i dokładniejsze cięcie niż ostrze zakrzywione. Gładkie cięcie drzewa, które pozostawia ta piła ciągnąca, łatwo zarośnie. Drzewo będzie wdzięczne!

Proste ostrze jest łatwiejsze w obsłudze w ciasnych przestrzeniach i blisko ziemi. Gomtaro jest polecany wprawnym arborystom przy usuwaniu korony drzewa. W celu wykonania cięcia ścinającego proste ostrze ułatwia manipulowanie drewnem zawiasowym przy jednoczesnym zachowaniu prostego cięcia tylnego. Jeśli używasz Silky po raz pierwszy, uważaj na tę ostrą jak brzytwa piłę!

Fizyczne ćwiczenie wspinania się po drzewach wymaga użycia piły, która ułatwi przycinanie. Słusznie, profesjonaliści wybierają Silky jako swoją piłę ręczną. Cięcie piłą Gomtaro wymaga minimalnego wysiłku i przebiega tak płynnie, że rozpalanie piły łańcuchowej nie jest konieczne. Co więcej, masz teraz pod ręką kompaktowy zamiennik, gdy pilarka nie jest dostępna lub gdy możesz używać tylko jednej ręki. Odlewana guma rączka wygodnie leży w dłoni i pochłania wibracje. Zdasz sobie sprawę, że twoje przedramię i piła są idealnie wyważone.

Podczas wspinaczki nie zawsze będziesz poruszał się w najwygodniejszych pozycjach. Nawet wtedy Gomtaro Cię nie zawiedzie. Pochwa została zaprojektowana w taki sposób, aby utrzymała piłę we wszystkich pozycjach, ale w razie potrzeby piłę można wyciągnąć jedną ręką. Uzupełnij swoje Gomtaro dostępnymi paskami na nogi, a zawsze będziesz mieć piłę na wyciągnięcie ręki.