Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

  • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
  • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
  • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

  • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

  • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

L

Gomtaro 210-8

Waga: 0.35kg
Numer katalogowy: KSI310221
Model: Gomtaro
Rodzaj uzębienia: Mirai-Me
Dlugość ostrza: 210 mm (do Ø 105 mm)
Uzębienie: 8 zębów/30 mm
Wysyłka
do 14 dni roboczych
Cena:
229,00 zł
Ilość

Opis

Piła do przycinania Gomtaro to niezbędny element Twojego wyposażenia i pierwszy wybór użytkownika szukającego narzędzia do przycinania formującego we wczesnych latach wzrostu drzewa. Proste ostrze w porównaniu do zakrzywionego, zapewnia jeszcze czystsze i dokładniejsze cięcie. Gładkie precyzyjne cięcie pozostawiane przez tą piłę z łatwością zarośnie. Drzewo będzie Ci wdzięczne!

Proste ostrze Gomtaro jest bardzo łatwe w obsłudze w ciasnych przestrzeniach oraz blisko ziemi. Piła Gomtaro zalecana jest dla wykwalifikowanych arborystów podczas pracy w koronie drzewa. Jeśli używasz piły Silky po raz pierwszy, bądź świadomy jej ostrych jak brzytwa zębów!

Wspinanie się na drzewa wymaga piły, która ułatwia przycinanie. Słusznie więc, jeśli chodzi o piłę ręczną dla profesjonalistów, marka Silky jest pierwszym wyborem. Cięcie za pomocą Gomtaro wymaga minimalnego wysiłku i idzie tak gładko, że nie trzeba nawet myśleć o użyciu piły łańcuchowej. Co więcej, masz teraz pod ręką kompaktowy zamiennik, na wypadek niedostępności piły łańcuchowej lub w sytuacji gdy możesz użyć tylko jednej ręki. Gumowy uchwyt układa się wygodnie w dłoni, pochłania wibracje, a sama piła jest idealnie wyważona.

Podczas wspinaczki nie zawsze będziesz przyjmował najwygodniejsze pozycje. Nawet wtedy Gomtaro Cię nie zawiedzie. Kabura zaprojektowana jest w taki sposób, aby można było trzymać w niej piłę we wszystkich pozycjach, ale w razie potrzeby wyciągnąć ją łatwo jedną ręką. Uzupełnij swoje Gomtaro o dostępne paski na nogi aby zawsze mieć ją na wyciągnięcie ręki.

Piła Gomtaro z drobnymi zębami nadaje się przede wszystkim do drewna sezonowanego i dostępna jest w czterech długościach ostrzy: 240, 270, 300 i 330 mm. Wersja z dużymi zębami nadaje się natomiast do drewna świeżego i dostępna jest w sześciu długościach ostrzy: 180, 210, 240, 270, 300 i 330 mm. Ostrza o podobnej długości są wymienne i umożliwiają tworzenie jednej uniwersalnej piły!

Wszystkie piły z serii Gomtaro wyposażone są w lekką, polipropylenową kaburę ze zdejmowanym uchwytem na pasek. Jest ona zintegrowana z dwoma rolkami, zapobiegającymi uszkodzeniu obudowy przez ostre zęby piły. Dolna część jest wyposażona w otwór odprowadzający wilgoć oraz trociny.