Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

  • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
  • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
  • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

M

Gomboy 7 240-7

Waga: 0.45kg
Numer katalogowy: KSI541324
Model: Gomboy
Rodzaj uzębienia: Mirai-Me
Dlugość ostrza: 240 mm (do Ø 120 mm)
Uzębienie: 10 zębów/30 mm
Wysyłka
do 21 dni roboczych
Cena:
279,00 zł
Ilość

Opis

 

Opis produktu

Lekka piła z wąskim ostrzem i tak samo agresywną wydajnością jak „duża piła”? Tak to mozliwe! Silky z powodzeniem opracował piłę ciągnącą z wąskim ostrzem, która umożliwia precyzyjne przycinanie bez poświęcania wydajności. Ta pomysłowa konstrukcja sprawia, że Tsurugi jest doskonale wyważoną piłą.

Połączenie zakrzywionego ostrza i rękojeści w stylu rewolweru jest idealne do pracy powyżej ramienia i poniżej kolana. Podczas gdy twoja ręka, nadgarstek i ręka pozostają w naturalnej pozycji, nadal możesz z łatwością ciąć wierzchołek gałęzi. Dodatkowo szybko zorientujesz się, kiedy doszedłeś do końca cięcia piłą, dzięki czemu możesz pracować wydajniej nawet w najtrudniejszych okolicznościach. Dzięki wąskiemu ostrzu tej piły będziesz mógł pracować z precyzją w najbardziej gęsto zarośniętych przestrzeniach, nie uszkadzając okolicznych gałęzi.

Potężne ostrze ma wysoką sztywność i rząd ostrych jak brzytwa, agresywnych zębów, które pozostawią gładkie cięcie drzewa. Wygodny uchwyt rewolweru Genki nie ma śrub ani śrub i składa się z zaledwie dwóch gumowych części doskonale otaczających stal. Bardzo fajnie i bez dodatkowych narzędzi!

Pochwa aluminiowa została zaprojektowana w taki sposób, aby piła z niej nie wypadła, a mimo to można ją było wyciągnąć jedną ręką. Pochwa jest lekka i może być używana zarówno przez osoby prawo, jak i leworęczne. Uzupełnij Tsurugi o dostępne paski na nogi, a piłę zawsze będziesz mieć na wyciągnięcie ręki.

Czy wiesz, że nazwa tsurugi pochodzi od obosiecznego japońskiego miecza z czasów starożytnych? Dowód jego doskonałej wydajności!

Opis serii

 Tsurugi Curve nadaje się do przycinania świeżego drewna i jest dostępny z trzema różnymi konfiguracjami zębów: 6,5 zębów, 7,5 zębów i 10 na 30 mm. Możliwe długości ostrza to: 210, 270, 330 i 375 mm. Wolisz pracować z prostym ostrzem? Seria Tsurugi Straight będzie Twoim wyborem.

Wszystkie piły z serii Tsurugi wyposażone są w lekką, aluminiową pochwę (zarówno dla osób prawo, jak i leworęcznych) z odpinanym uchwytem na pasek. Pochwa posiada 4 rolki, które zapobiegają uszkodzeniu obudowy przez ostre zęby. W dolnej części znajduje się otwór odprowadzający wilgoć i trociny.

Specyfikacja techniczna

  • Stal wysokowydajna
  • Długość ostrza: 210 mm
  • Zęby: 7,5 zęba na 30 mm
  • Wymiary: 400 x 124 x 40 mm
  • Waga: 395g
  • Szczelina: 1,4 mm
  • Promień: 650

Ostrze musi być utrzymywane w czystości, aby zachować jego wydajność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem na utrzymanie ostrza. Bardziej agresywne ciecze mogą uszkodzić gumowy materiał uchwytu.

Gdy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w pochwie w suchym miejscu.