Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

 • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
 • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
 • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

XL

Sugoi 360- 6.5-5,5 progres

Waga: 0.65kg
Numer katalogowy: KSI639036
Model: Sugoi
Rodzaj uzębienia: Mirai-Me
Dlugość ostrza: 360 mm (do Ø 180 mm)
Uzębienie: 6.5-5,5 zęba/30 mm
Długość: 36 cm
Średnica cięcia: do Ø 180 mm
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
439,00 zł
Ilość

Opis

 • Opis serii

  Sugoi nadaje się do przycinania świeżego drewna, ale także łatwo usuwa martwe gałęzie.

  Dostępne są trzy różne długości ostrza: 330, 360 mm i 420 mm. Tak jak w przypadku każdej innej pilarki Silky, zęby pozostaną ostre przez długi czas. Gdyby uznano to za konieczne, zęby Sugoi można spiłować pilnikiem Silky .

  Sugoi jest wyposażony w widoczną pochwę z polipropylenu i dwa paski na nogi. Pochwa posiada odpinany uchwyt na pasek i rolki po wewnętrznej stronie, aby zapobiec uszkodzeniu pokrowca przez zęby. W dolnej części znajduje się otwór odprowadzający wilgoć i trociny.

  Specyfikacja techniczna

  • Stal wysokostopowa
  • Powłoka niklowa
  • Długość ostrza: 360 mm
  • Zęby: 6,5-5,5 zębów na 30 mm
  • Wymiary: 575 x 144 x 45 mm
  • Waga: 590g
  • Szczelina: 1,7 mm
  • Promień: 650

  Ostrze musi być utrzymywane w czystości, aby zachować jego wydajność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem na utrzymanie ostrza. Bardziej agresywne ciecze mogą uszkodzić gumowy materiał uchwytu.

  Gdy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w pochwie w suchym miejscu.

 • Opis produktu

  Arboryści, którzy odkryli Sugoi, podejmą świadomą decyzję o częstszym zostawianiu swojej piły na ziemi. Po co nosić ciężką piłę łańcuchową, jeśli pracę można wykonać równie szybko i równie łatwo dzięki tej agresywnej i mocnej piły ciągnącej?

  Z Sugoi pracujesz bezpieczniej i wydajniej. Twój zasięg jest dłuższy, co ułatwia cięcie tych dodatkowych kilku gałęzi. Dzięki ostremu sierpowi na krawędzi brzeszczotu możesz szybko przeciąć mniejsze gałązki i bluszcz. Co więcej, sierp pomaga ostrzu pozostać w nacięciu, zapewniając większą kontrolę podczas cięcia.

  „Wielkie” zadania, takie jak usuwanie drzew, nie stanowią dla Sugoi żadnego problemu. Idealnie zakrzywione ostrze wykonane jest ze specjalnego stopu metalu, który sprawia, że ostrze jest mocne, ale elastyczne. Sugoi tnie drewno szybko i bez wibracji, pozostawiając gładkie cięcie, które łatwo zarośnie.

  Wygodna gumowa rękojeść pochłania wibracje i zapewnia dużą przyczepność, nawet w rękawiczkach oraz w mokrych i zimnych warunkach. Żółta pochwa jest dobrze widoczna i można ją przymocować do uprzęży lub nogi za pomocą dostarczonych pasków na nogi.

  Sugoi dosłownie oznacza „wyjątkowo dobry”. Ze względu na agresywne zęby i pomarańczowe paski na rękojeści arboryści nadali tej piłce nazwę „Tree tiger”.