Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

 • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
 • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
 • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

 • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

 • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

XL

Sugowaza 420-6.5

Waga: 0.71kg
Numer katalogowy: KSI641942
Model: Sugowaza
Rodzaj uzębienia: Mirai-Me
Dlugość ostrza: Długość ostrza: 420 mm (do Ø 210 mm)
Uzębienie: bardzo duże (6,5 zębów na 30 mm)
Średnica cięcia: Ø 210 mm
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
505,53 zł
459,00 zł
Ilość

Opis

Opis serii

Sugowaza nadaje się do przycinania świeżego drewna, ale także z łatwością usuwa martwe gałęzie.

Jak w przypadku każdej piły Silky, zęby pozostaną ostre przez bardzo długi czas. W razie potrzeby zęby Sugowazy można ostrzyć pilnikiem Silky .

Sugowaza jest dostarczana z jasno kolorową pochwą z polipropylenu. Pochwa posiada uchwyt do paska z zapięciem, aby piła nie wypadła. Pochwa od wewnątrz posiada dwie rolki zapobiegające uszkodzeniu obudowy przez zęby. W dolnej części znajduje się otwór odprowadzający wilgoć i trociny.

Specyfikacja techniczna

 • Stal wysokostopowa
 • Długość ostrza: 420 mm
 • Zęby: 6,5 zęba na 30 mm
 • Wymiary: 630 x 185 x 40 mm
 • Waga: 710g
 • Szczelina: 1,7 mm
 • Promień: 650

Ostrze musi być utrzymywane w czystości, aby zachować jego wydajność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem na utrzymanie ostrza. Bardziej agresywne ciecze mogą uszkodzić gumowy materiał uchwytu.

Gdy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w pochwie w suchym miejscu.

Opis produktu

Sugowaza została zaprojektowana przede wszystkim dla pracowników porządkowych noszących gumowe rękawice izolacyjne. Oprócz wszystkich cech charakterystycznych Sugoi, ta piła ciągniona ma dodatkową osłonę krzyżową, która zapobiega zsunięciu się dłoni użytkownika w rękawiczce z uchwytu.

Wkrótce po wprowadzeniu Sugowaza została odkryta przez innych użytkowników, którzy często pracowali również w mokrych i zimnych warunkach. Nawet gdy noszenie rękawic stało się koniecznością, zapewnisz sobie najwyższe bezpieczeństwo dzięki osłonie antypoślizgowej. Wygodny gumowy uchwyt zapewnia dużą przyczepność, pochłania wibracje i zawsze jest ciepły w dotyku. Dzięki pierścieniowi D na rękojeści możesz dodatkowo zabezpieczyć swoją piłę.

Z Sugowazą pracujesz nie tylko bezpiecznie, ale i wydajnie. Długie ostrze 420 mm pozwala sięgać dalej i ułatwia cięcie tych dodatkowych kilku gałęzi. „Wielkie” zadania, takie jak usuwanie drzew lub piłowanie większych konarów, nie stanowią dla Sugowazy żadnego problemu. Idealnie zakrzywione ostrze wykonane jest ze specjalnego stopu metalu, który sprawia, że ostrze jest mocne, ale elastyczne. Sugowaza tnie drewno szybko i bez wibracji, pozostawiając gładkie cięcie, które łatwo zarośnie.

Pochwa pomarańczowa jest dobrze widoczna i można ją przypiąć do uprzęży. Uzupełnij Sugowaza dostępnymi paskami na nogi i zawsze będziesz mieć piłę na wyciągnięcie ręki.

Dosłownie Sugowaza oznacza „rzemiosło na bardzo wysokim poziomie”. Czy musimy mówić więcej? ;)