Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

  • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

  • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

XL

Sugoi 330-6.5-5,5 nowość z paskiem

Waga: 1.40kg
Numer katalogowy: KSI639033
Model: 330
Rodzaj uzębienia: 6,5-5,5
Dlugość ostrza: 330 mm
Uzębienie: 6,5
Długość teleskopu: -
Średnica cięcia: (do Ø 165 mm)
Wysyłka
do 2 dni roboczych
Cena:
461,26 zł
449,00 zł
Ilość

Opis

Arborysta po odkryciu Sugoi będzie częściej podejmował świadomą decyzję o pozostawieniu piły łańcuchowej na ziemi. Po co nosić ciężką piłę łańcuchową, skoro pracę można wykonać równie szybko i równie łatwo za pomocą tej agresywnej i mocnej piły łańcuchowej?

Z Sugoi pracujesz bezpieczniej i wydajniej. Twój zasięg jest większy, co ułatwia cięcie tych dodatkowych kilku gałęzi. Ostrym sierpem na krawędzi ostrza można szybko wyciąć mniejsze gałązki i bluszcz. Ponadto sierp pomaga ostrzu pozostać w rzazie, zapewniając większą kontrolę podczas piłowania.

„Duże” zadania, takie jak usuwanie drzew, nie stanowią problemu dla Sugoi. Idealnie zakrzywione ostrze jest wykonane ze specjalnego stopu metalu, który sprawia, że jest ono mocne, ale elastyczne. Sugoi przecina drewno szybko i bez wibracji, pozostawiając gładkie drzewo, które łatwo zarośnie.

Wygodny, uformowany z gumy uchwyt pochłania wibracje i zapewnia dobry chwyt, nawet w rękawiczkach oraz w mokrych i zimnych warunkach. Żółta pochwa jest dobrze widoczna i można ją przymocować do uprzęży lub nogi za pomocą dołączonych pasków na nogi.

Sugoi dosłownie oznacza „wyjątkowo dobry”. Ze względu na agresywne zęby i pomarańczowe paski na rękojeści arborystów nadali tej piłce nazwę „Tree tiger”. 

Opis serii

Sugoi nadaje się do przycinania świeżego drewna, ale także z łatwością usuwa martwe gałęzie.

Dostępne są trzy różne długości ostrza: 330, 360 mm i 420 mm. Tak jak w przypadku każdej innej pilarki Silky, zęby pozostaną ostre przez długi czas. Gdyby uznano to za konieczne, zęby Sugoi można oszlifować pilnikiem Silky .

Sugoi jest wyposażony w widoczną pochwę z polipropylenu i dwa paski na nogi. Pochwa posiada odpinany uchwyt na pasek i rolki po wewnętrznej stronie, które zapobiegają uszkodzeniu pokrowca przez zęby. W dolnej części znajduje się otwór odprowadzający wilgoć i trociny.

Specyfikacja techniczna

  • Stal wysokostopowa
  • Powłoka niklowa
  • Długość ostrza: 330 mm
  • Zęby: 6,5-5,5 zębów na 30 mm
  • Wymiary: 548 x 144 x 45 mm
  • Waga: 580g
  • Szczelina: 1,7 mm
  • Promień: 650

Ostrze musi być utrzymywane w czystości, aby zachować jego wydajność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem na utrzymanie ostrza. Bardziej agresywne ciecze mogą uszkodzić gumowy materiał uchwytu.

Gdy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w pochwie w suchym miejscu.