4-RETSUME

Piły wyposażone w technologię 4-RETSUME należą do kategorii najszybszych pił ręcznych na rynku i doskonale nadają się do wykonania nawet najtrudniejszych prac. Zęby zeszlifowane są w taki sposób, aby każde cztery z rzędu tworzyły jedną kombinację. Rozwiązanie to gwarantuje pozostawienie czystego, łatwo gojącego się cięcia oraz umożliwia skuteczne odprowadzanie pyłu.

 

Hayauchi 3670-6,5 2-części

Waga: 2.10kg
Numer katalogowy: KSI017739N
Rodzaj uzębienia: 4-RETSUME
Dlugość ostrza: 390
Uzębienie: 6,5
Długość teleskopu: 2280
Długość: 2280-3670
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
985,23 zł
949,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Hayauchi zapewnia dostęp do trudno dostępnych gałęzi i jest pierwszym wyborem profesjonalistów. Ta teleskopowa pilarka na wysięgniku jest łatwa w użyciu i lekka, dzięki czemu możesz przycinać drzewa przez cały dzień bez zmęczenia. Przyznajmy, że praca z tym sprzętem to nie do końca kara, prawda?

Przycinanie na odległość wymaga niezawodnej i wszechstronnej piły. Zakrzywione ostrze Hayauchi o długości 390 mm jest wyposażone w unikalne zęby 4-RETSUME firmy Silky Powoduje to duże usuwanie drewna, dzięki czemu można bardzo szybko przecinać najgrubsze gałęzie i zapewnia elastyczność cięcia we wszystkich kierunkach w odniesieniu do słojów drewna. Idealny do większych prac! Ostrze można regulować pod dwoma różnymi kątami, umożliwiając przycinanie zarówno na dużą, jak i na małą głębokość.

Dwa sierpy na ostrzu współpracują ze sobą, zapewniając optymalny efekt przycinania. Dolnym sierpem można podciąć korę, aby nie oderwała pnia, gdy gałąź spadnie. Górny sierp pomaga utrzymać ostrze w rzazie piłowania. Możesz również użyć górnego sierpa do odcięcia małych gałązek z pnia lub do wyrwania małych (martwych) gałęzi z drzewa.

Aluminiowy słupek ma owalny kształt, dzięki czemu masz bardzo precyzyjną kontrolę nad kierunkiem ostrza, czego będziesz potrzebować podczas przycinania na dużej wysokości. Co więcej, ten kształt zapewnia większą wytrzymałość i sztywność na całej długości pilarki i ogranicza zginanie do minimum.

Dwa mechanizmy blokujące (przyciski i dźwignie) razem tworzą najbezpieczniejsze i najbardziej stabilne blokowanie preferowanej długości drążka. Najniższa część kija pokryta jest gumą dla wygodnego i bezpiecznego chwytu. Zderzak na dole chroni słupek przed uderzeniami lub uderzeniami.

Czy będziesz używać Hayauchi po raz pierwszy? Zacznij od niższych gałęzi, aby zapoznać się z techniką przycinania i zawsze myśl o własnym bezpieczeństwie. Załóż kask ochronny i upewnij się, że stoisz w bezpiecznej odległości od spadających gałęzi.

Nazwa Hayauchi składa się z japońskich słów oznaczających „szybki” (haya) i „piłowanie” (uchi).

Opcjonalnie dostępne:

  • HookFox do zamontowania pod ostrzem. Za pomocą tego haka z łatwością ściągniesz odcięte gałęzie, które utknęły w drzewie. Przydaje się również do umieszczenia liny wspinaczkowej wysoko na drzewie. 
  • Większy brzeszczot o długości 480 mm  zapewnia jeszcze większą wydajność cięcia. 
  • Ostrze Ibuki pasuje również na Hayauchi. To ostrze nie ma sierpów, co jest zaletą podczas przycinania w gęsto porośniętych miejscach, takich jak wysokie drzewa owocowe.