Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

  • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

  • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

M

Gomboy 240-10 w futerale

Waga: 0.30kg
Numer katalogowy: KSI522124
Rodzaj uzębienia: 10/30
Dlugość ostrza: 240mm
Wysyłka
do 2 dni roboczych
Cena:
219,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Gomboy ze średnimi zębami to wielofunkcyjna piła do różnych zastosowań zewnętrznych. Niezależnie od tego, czy piłujesz drewno na ognisko podczas wędrówki po górach, czy robisz wieszak na garnek, aby przygotować ciepły posiłek w lesie, ta poręczna piła ręczna jest nieodzowną częścią Twojego wyposażenia!

Gomboy ma unikalne zęby i piły te podczas pracy wymagają mniej energii i są łatwe do kontrolowania. Umożliwia to nie tylko bardzo szybkie cięcie grubych pni drzew, ale także bardzo precyzyjne cięcie. W niektórych sytuacjach po prostu potrzebujesz czegoś więcej niż tylko siekiery lub noża.

Ta składana piła jest kompaktowa, lekka i można ją łatwo nosić w plecaku. W ten sposób możesz zawsze ciąć drewno, na przykład podczas budowania schronienia lub rozpalania ogniska w sytuacjach awaryjnych. Jest to łatwiejsze i szybsze niż przeciąganie gałęzi po lesie lub zbieranie małych gałęzi z ziemi, szczególnie w ciemności lub pod grubą warstwą śniegu.

Szanuj naturę i nie ścinaj zdrowego drzewa, ale zamiast tego znajdź powalony konar lub opadłą gałąź. Gomboy z łatwością radzi sobie z drewnem, które zamoczyło się lub zostało przez długi czas pokryte warstwą śniegu.

Gumowy uchwyt Gomboy zapewnia bezpieczny i wygodny chwyt. Otwór w rękojeści daje możliwość przymocowania do pilarki karabińczyka lub linki.

Ostrze można łatwo i bezpiecznie zablokować w dwóch pozycjach cięcia. Po złożeniu zęby Gomboy są całkowicie ukryte w rączce. Dlatego piłę można przechowywać luzem w plecaku.

Gomboy będzie dostarczany w przezroczystym, twardym etui z uchwytem na pasek. Dno wyposażone jest w wycięcie i dwa otwory do odprowadzania wilgoci i trocin.  

Gomboy ze średnimi zębami jest dostępny w czterech różnych długościach ostrza: 210 - 240 - 270 i 300 mm.

Wolisz pracować z zakrzywionym ostrzem? Wybierz serię Gomboy CurveTa seria ma dużą konfigurację zębów (8 zębów na 30 mm) i jest dostępna z czterema różnymi długościami ostrzy: 210 - 240 - 270 i 300 mm.

Oprócz pił składanych, seria Gomboy ma w swojej ofercie również piły stałe: Gomboy 7. Gomboy 7 jest również dostępny z prostym brzeszczotem ze średnimi zębami oraz w wersji zakrzywionej z dużymi zębami. Obie wersje są dostępne z ostrzami o długości 210 - 240 - 270 i 300 mm.

Brzeszczoty pił stałych i pił składanych są wymienne. Śrubę można łatwo odkręcić bez użycia specjalnego sprzętu.

Specyfikacja techniczna

  • Autentyczna japońska stal premium
  • Długość ostrza: 240 mm
  • Zęby: 10 zębów na 30 mm
  • Wymiary po rozłożeniu: 500 x 60 x 20 mm
  • Wymiary po złożeniu: 270 x 60 x 20 mm
  • Waga: 270 g
  • Rzaz: 1,4 mm

Ostrze należy utrzymywać w czystości, aby zachować jego skuteczność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem konserwacji ostrza. Bardziej agresywne płyny mogą uszkodzić gumowy materiał rękojeści.

Kiedy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Pilarkę przechowuj w suchym miejscu, najlepiej w twardym futerale lub w odpowiedniej kaburze .