Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

  • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

  • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

M

Gomboy Curve 210-8

Waga: 0.23kg
Numer katalogowy: KSI571721
Model: 210
Rodzaj uzębienia: 8/30
Dlugość ostrza: 210
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
272,60 zł
239,00 zł
Ilość

Opis

Specyfikacja techniczna

  • Autentyczna japońska stal premium
  • Długość lameli B : 210 mm
  • Zęby: 8 zębów na 30 mm
  • Wymiary po rozłożeniu : 440 x 60 x 20 mm
  • Wymiary po złożeniu : 245 x 60 x 20 mm
  • Waga : 235 g
  • Szczelina: 1,3 mm
  • Promień: 650

Ostrze należy utrzymywać w czystości, aby zachować jego skuteczność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem konserwacji ostrza. Bardziej agresywne płyny mogą uszkodzić gumowy materiał rękojeści.

Kiedy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Pilarkę przechowuj w suchym miejscu, najlepiej w twardym futerale lub w  odpowiedniej kaburze .

Opis produktu

Popularna składana piła Gomboy jest teraz dostępna w wersji z zakrzywionym ostrzem: Gomboy Curve. Unikalne dla serii Gomboy jest to, że zarówno proste, jak i zakrzywione ostrza są wymienne.

Nowa pilarka składana Gomboy Curve będzie dostępna w czterech długościach brzeszczotów: 210 - 240 - 270 - 300 mm. Edycje 210 i 240 mm będą dostarczane w przezroczystym plastikowym pudełku, które można przypiąć do paska. Duże zęby (8 zębów na 30 mm) dobrze nadają się do przycinania świeżego drewna.