Piła do drewna Woodboy 240-32

Waga: 0.22kg
Numer katalogowy: KSI638824
Dlugość ostrza: 240 mm
Uzębienie: 32/30mm
Długość teleskopu: -
Wysyłka
do 21 dni roboczych
Cena:
333,00 zł
319,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Ten Woodboy jest ulubioną piłą ręczną wśród profesjonalnych stolarzy i idealnie nadaje się do cięcia poprzecznego i cięcia ukośnego. Ostrze tego modelu Kataba jest nieco grubsze niż w modelu Dozuki . Dzięki temu wzmocniony tył na ostrzu nie jest potrzebny, a tym samym głębokość cięcia również nie jest ograniczona.

Cienkie, elastyczne ostrze ma kształt trapezu i jest wyposażone w nierozwierane zęby Silky . Daje to dokładne, proste cięcie piłą, które jest idealne do wykonywania połączeń na jaskółczy ogon. Ostrze jest szlifowane w dwóch wklęsłościach, aby umożliwić dobre usuwanie trocin.

Woodboy tnie w ruchu ciągnącym, który prawie nie wymaga żadnego wysiłku. Możesz ciąć bez wysiłku i z dużą kontrolą, a rezultat będzie jedwabiście gładki. Przy prawidłowym użytkowaniu szlifowanie stanie się zbędne!

Ostrze można zablokować w dwóch ustawieniach dla różnych pozycji cięcia. Po użyciu ostrze można łatwo złożyć, dzięki czemu ostre zęby całkowicie wpadają do rękojeści. W ten sposób piłę do drewna można bezpiecznie przechowywać, nie uszkadzając ostrza ani jego otoczenia.

Aluminiowy uchwyt pokryty gumą. Zapewnia to dobrą przyczepność i redukuje wibracje. Woodboy to jedna z tych pił, które warto mieć pod ręką do wykonywania tych małych, prostych cięć, które wydają się być obecne w każdym projekcie. 

Seria opisów

Woodboy nadaje się do twardego, suchego drewna. Ostrze ma długość 240 mm i jest dostępne z dwoma różnymi konfiguracjami zębów: 26 zębów na 30 mm i 32 zęby na 30 mm.

Woodboy 240-32 jest również dostępny jako model Dozuki (Dovetail)  Należy pamiętać, że brzeszczoty modelu Kataba i modelu Dozuki nie są zamienne .

Specyfikacja techniczna

  • Autentyczna japońska stal premium
  • Długość ostrza: 240 mm
  • Zęby: 32 zęby na 30 mm
  • Wymiary po rozłożeniu:  560 x 65 x 20 mm
  • Wymiary po złożeniu:  305 x 60 x 20 mm
  • Waga: 220 g
  • Szczelina: 0,66 mm

Ostrze należy utrzymywać w czystości, aby zachować jego skuteczność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem konserwacji ostrza. Bardziej agresywne płyny mogą uszkodzić gumowy materiał rękojeści.

Kiedy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w suchym miejscu, najlepiej w  odpowiedniej kaburze .