Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Genki grip

Wiele pił Silky (Tsurugi - Table Noco - Temagari) i siekier/maczet (Nata - Ono - Yoki) jest wyposażonych w wyjątkowy uchwyt Genki. Składa się on z dwóch części, które z łatwością można zsunąć z ostrza i umieścić na nowym (bez użycia narzędzi). Gumowy uchwyt Genki całkowicie pochłania wibracje podczas piłowania ponieważ nie ma żadnych śrub ani nitów, które mogłyby je przenosić. Dodatkowo zapewnia doskonałą przyczepność i pewny chwyt nawet w warunkach mokrych lub podczas pracy w rękawicach.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

 • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
 • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
 • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

 • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

 • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

XF

Piła do drewna Woodboy 240-26

Waga: 0.22kg
Numer katalogowy: KSI638624
Model: 240/26
Dlugość ostrza: 240mm
Wysyłka
do 21 dni roboczych
Cena:
333,00 zł
319,00 zł
Ilość

Opis

Ten Woodboy jest ulubioną piłą ręczną wśród profesjonalnych stolarzy i idealnie nadaje się do cięcia poprzecznego i cięcia ukośnego. Ostrze tego modelu Kataba jest nieco grubsze niż w modelu Dozuki . Dlatego wzmocniony tył na ostrzu nie jest potrzebny, a tym samym głębokość cięcia również nie jest ograniczona.

Cienkie, elastyczne ostrze ma kształt trapezu i jest wyposażone w nierozwierane zęby Silky . Daje to dokładne, proste cięcie piłą, idealne do wykonywania połączeń na jaskółczy ogon. Ostrze jest szlifowane w dwóch wklęsłościach, aby umożliwić dobre usuwanie trocin.

Woodboy tnie w ruchu ciągnącym, który prawie nie wymaga żadnego wysiłku. Możesz ciąć bez wysiłku i z dużą kontrolą, a rezultat będzie jedwabiście gładki. Przy prawidłowym użytkowaniu szlifowanie stanie się zbędne!

Ostrze można zablokować w dwóch ustawieniach dla różnych pozycji cięcia. Po użyciu ostrze można łatwo złożyć, dzięki czemu ostre zęby całkowicie wpadają do rękojeści. W ten sposób piłę do drewna można bezpiecznie przechowywać, nie uszkadzając ostrza ani jego otoczenia.

Aluminiowy uchwyt pokryty gumą. Zapewnia to dobrą przyczepność i redukuje wibracje. Woodboy to jedna z tych pił, które warto mieć pod ręką do wykonywania tych małych, prostych cięć, które wydają się być obecne w każdym projekcie. 

Specyfikacja techniczna

 • Autentyczna japońska stal premium
 • Długość ostrza: 240 mm
 • Zęby: 26 zębów na 30 mm
 • Wymiary po rozłożeniu: 560 x 50 x 20 mm
 • Wymiary po złożeniu: 305 x 65 x 15 mm
 • Waga: 218 g
 • Szczelina: 0,76 mm