Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

 • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
 • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
 • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

 • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

 • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

XF

Piła do drewna Woodboy 240-32 (Dozuki)

Waga: 0.29kg
Numer katalogowy: KSI638424
Model: 240/32
Rodzaj uzębienia: 32/30
Dlugość ostrza: 240mm
Średnica cięcia: .
Wysyłka
do 21 dni roboczych
Cena:
369,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Firma Silky po raz pierwszy opracowała składaną piłę typu jaskółczy ogon (Dozuki), posiadającą wzmocniony pręt z tyłu ostrza.                            Całkowita długość wynosi 560 mm, długość ostrza 240 mm, podziałka zębów 32 na 30 mm, ciężar 272 gramów i rzaz 0,7 mm. Zęby są hartowane pod wpływem impulsu i zapewniają długą żywotność. Ostrza nie można naostrzyć, ale dostępne są ostrza zamienne. Mechanizm zmiany jest bardzo łatwy. Ostrze blokuje się bezpiecznie w dwóch pozycjach, co umożliwia cięcie równo z powierzchnią. Woodboy ma gumowany, aluminiowy uchwyt, który jest wygodny w trzymaniu, który redukuje wibracje i zapewnia naprawdę doskonały chwyt, gdy ręce są mokre, zimne lub w rękawiczkach.

Specyfikacja techniczna

 • Autentyczna japońska stal premium
 • Długość ostrza: 240 mm
 • Zęby: 32 zęby na 30 mm
 • Wymiary po rozłożeniu : 560 x 55 x 20 mm
 • Wymiary po złożeniu: 310 x 75 x 28 mm
 • Waga: 285 g
 • Szczelina: 0,66 mm

Ostrze należy utrzymywać w czystości, aby zachować jego skuteczność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem konserwacji ostrza. Bardziej agresywne płyny mogą uszkodzić gumowy materiał rękojeści.

Kiedy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w suchym miejscu, najlepiej w  odpowiedniej kaburze .