Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Rubber "GOM" handle

Gumowy uchwyt GOM

Gumowy uchwyt GOM pochłania drgania piły i zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w mokrych warunkach lub podczas noszenia rękawic. 

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

  • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

  • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

XF

Piła do drewna Hibiki Ryoba 210-22 / 10

Waga: 0.40kg
Numer katalogowy: kSI639621
Model: Hibiki
Dlugość ostrza: 210mm
Uzębienie: 22/10 30
Wysyłka
do 21 dni roboczych
Cena:
379,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Silky Hibiki Ryoba to piła opracowana do precyzyjnej obróbki drewna, np. Do zastosowań stolarskich. Ostrze ma 21 cm długości i ma dwa różne rodzaje zębów w górnej i dolnej części ostrza. Jeden przeznaczony jest do cięcia wzdłużnego, drugi do cięcia poprzecznego (22 zęby / 30mm). Gładka, jedwabista smoła sprawia, że drewno nie pęka i daje piękne wykończenie. Za pomocą tej wielofunkcyjnej piły można wykonać wiele różnych rodzajów cięć, takich jak skrzyżowania, bez konieczności zmiany piły. Pilarka jest bardzo dobrze wyważona i dostarczana z pokrowcem, dzięki czemu można ją bezpiecznie przechowywać i ewentualnie zawiesić na pasku. Dostępne są zapasowe ostrza.

Specyfikacja techniczna

  • Autentyczna japońska stal premium
  • Długość ostrza: 210 mm
  • Zęby: 22 + 10 zębów na 30 mm
  • Wymiary: 505 x 85 x 35 mm
  • Waga: 346 g
  • Szczelina: 0,95 mm

Ostrze należy utrzymywać w czystości, aby zachować jego skuteczność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem konserwacji ostrza.