Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Genki grip

Wiele pił Silky (Tsurugi - Table Noco - Temagari) i siekier/maczet (Nata - Ono - Yoki) jest wyposażonych w wyjątkowy uchwyt Genki. Składa się on z dwóch części, które z łatwością można zsunąć z ostrza i umieścić na nowym (bez użycia narzędzi). Gumowy uchwyt Genki całkowicie pochłania wibracje podczas piłowania ponieważ nie ma żadnych śrub ani nitów, które mogłyby je przenosić. Dodatkowo zapewnia doskonałą przyczepność i pewny chwyt nawet w warunkach mokrych lub podczas pracy w rękawicach.

Non-set teeth

Nie ustawione zęby

 Zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każde z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są "nie ustawione" (w porównaniu do klasycznej piły zachodniej), także powierzchnia cięcia tnie prosto w drewnie i niszczy w procesie o około 50% mniej komórek drewnianych. Ostrza są szlifowane dwukierunkowo: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze jest najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

 • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
 • Wyładowuje piły bez wysiłku: nie utknie w drewnie
 • Bardzo czysty krój pilarki: bez łamania lub rozdarcia drewna, prawie nie dławi się i tworzy bardzo cienki, gładki krój pilarki. 

Silky Technology

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

Unikalne ostrza


Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 

 • Twarde i odporne na zużycie

Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pzostaje ostra na długi czas.

 • Miękki i elastyczny

Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.   

XL

Genki Temagari 500-3-5

Waga: 1.00kg
Numer katalogowy: KSI355050
Model: 500-3-5
Dlugość ostrza: 500mm
Średnica cięcia: 250mm
Wysyłka
do 3 dni roboczych
Cena:
899,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Najszybszy, jaki kiedykolwiek widział Silky! Dzięki długiemu ostrzu z bardzo dużymi zębami możesz bez wysiłku przecinać najgrubsze gałęzie, belki lub pnie drzew. To sprawia, że ta potężna pilarka jest bardziej odpowiednia do cięższych zadań, takich jak ścinanie drzew i cięcie na kawałki, niż ich przycinanie. Będziesz zaskoczony, jak szybko piła rozdziera drewno!

Z łatwością możesz częściej zostawiać piłę łańcuchową na ziemi, ponieważ ta wytrzymała pilarka ręczna jest niezwykle szybka, ale także lżejsza, bezpieczniejsza, czystsza i cichsza. Poza tym mały trening to miły dodatek. Genki Temagari jest łatwe do noszenia w plecaku i może być używane do czyszczenia ścieżek lub na obszarach dzikich, gdzie piły łańcuchowe są zabronione.

Pierwsze cięcie za pomocą Genki Temagari może wymagać trochę praktyki i cierpliwości. Ze względu na progresywny stosunek zębów (od 3 do 5 zębów na 30 mm) zęby najbliżej rękojeści są drobniejsze niż te blisko końca ostrza, co nieco ułatwia pierwsze cięcie. Gdy ta piła się uruchomi, nie można jej zatrzymać!

Długie ostrze jest pełne, dzięki czemu ta piła jest niewiarygodnie mocna i zapewnia większą kontrolę. Wygodny chwyt Genki składa się tylko z dwóch gumowych części, które doskonale otaczają stal. Chwyt Genki nie ma śrub ani śrub, które pochłaniają wibracje i można je odkręcić bez użycia narzędzi.

Krótka lekcja japońskiego: „Genki” oznacza „dobre zdrowie”, a „Temagari” to tradycyjna japońska piła, charakterystyczna dla kanciastego kształtu rękojeści.

Seria opisów

Genki Temagari nadaje się do cięcia świeżego drewna. Zęby pozostają ostre przez długi czas, jak wszystkie piły Silky. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zęby można ostrzyć pilnikiem Silky .

Genki Temagari jest dostarczany z wytrzymałym nylonowym etui z zapięciem na rzep. Etui zawiera uchwyt na pasek z pierścieniem D do zabezpieczenia piły.

Specyfikacja techniczna

 • Autentyczna japońska stal premium
 • Długość ostrza: 500 mm
 • Zęby: 3-5 zębów na 30 mm
 • Wymiary: 750 x 160 x 25 mm
 • Waga: 785 g
 • Szczelina: 1,7 mm

Ostrze należy utrzymywać w czystości, aby zachować jego skuteczność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem konserwacji ostrza. Bardziej agresywne płyny mogą uszkodzić gumowy materiał rękojeści.

Kiedy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w jej futerale w suchym miejscu.