Chrome finish

Chromowana powierzchnia brzeszczotu sprawia, że ostrze jest wyjątkowo twarde i wytrzymałe jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając przez to żywotność ostrza. Co więcej, powłoka ta chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed pokryciem Silky poleruje ostrze na gładkie jak jedwab co dodatkowo niweluje wszystkie opory ruchu podczas cięcia.

Electro-impulse herdening

Hartowanie indukcyjne

Końce zębów są ogrzewane do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko końcówka (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest ogrzewana, pozostała część zęba zachowuje jakość cięcia, ale także jego elastyczność. Utwardzane zęby indukcyjne mają żywotność trzykrotnie dłuższą niż zęby nietraktowane. Nie można ich naostrzyć i rozpoznaje się za pomocą końcówek czarnych zębów.

Mirai-Me

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, każdy z nich z czterema krawędziami tnącymi i wyjątkowo gładką powierzchnią. W celu optymalnego odprowadzenia pyłu powstającego podczas cięcia, jeden z zębów (w zależności od modelu piły) został zwrócony na zewnątrz. Ta niespotykana opatentowana technologia „MIRAI-ME” umożliwia zastosowanie piły do 3 rodzajów piłowania: poprzecznego (prostopadłego do ziarna), cięcia (równoległego do kierunku ziaren) i ukośnego. Podczas przycinania powstaje gładkie i czyste cięcie ułatwiające zarośnięcie się rany drzewa. W przemyśle stolarskim gładkie cięcie piły gwarantuje dokładne wykończenie, dzięki któremu nie jest konieczne szlifowanie.

FPA confirmed

Zatwierdzony w Niemczech.

L

Zubat 270-7,5

Waga: 0.45kg
Numer katalogowy: KSI327027
Model: 270-7,5
Rodzaj uzębienia: Mirai-Me
Dlugość ostrza: 270mm
Uzębienie: 7,5/30
Wysyłka
do 2 dni roboczych
Cena:
319,50 zł
279,00 zł
Ilość

Opis

Opis produktu

Zübat jest częścią podstawowego wyposażenia każdego szanującego się arborysty. Wśród arborystów jest to niewątpliwie najczęściej stosowana piła ręczna na świecie. Nic dziwnego, ponieważ Zübat to wszystko, czego można sobie życzyć w pilarce ogrodniczej. Wszechstronna, mocna piła ciągnikowa do użytku zarówno podczas precyzyjnego przycinania w ciasnych przestrzeniach, jak i podczas większych przeprowadzek.

Idealny kształt agresywnie zakrzywionego ostrza w połączeniu z wyjątkowymi zębami Silky zapewni Ci prędkość, siłę i precyzję, których potrzebujesz w drzewie. Z łatwością możesz częściej zostawiać piłę łańcuchową na ziemi, ponieważ praca z tą piłą ręczną jest bardzo przyjemna. Nawet przy częstym stosowaniu zęby pozostaną ostre przez długi czas, pozostawiając gładkie cięcie drzewa, które łatwo przerośnie.

Pracując powyżej wysokości ramion i poniżej kolan, nadal można przecinać wierzchołek gałęzi za pomocą zakrzywionego ostrza, podczas gdy ramię, nadgarstek i dłoń pozostają w swojej naturalnej pozycji. To sprawia, że pracujesz wydajnie, nawet w najtrudniejszych okolicznościach. Końcówka na krawędzi ostrza utrzymuje piłę w rzazie, zapewniając większą kontrolę. Ostrze jest pełne, dzięki czemu ta stabilna piła jest doskonale wyważona. Gumowy uchwyt wygodnie leży w dłoni i pochłania wszelkie wibracje.

Nazwa Zübat pochodzi od dźwięku, jaki wydaje miecz samurajski, gdy uderza w cel. Użytkownicy tej piły będą wiedzieć, dlaczego. 

Specyfikacja techniczna

  • Autentyczna japońska stal premium
  • Długość ostrza: 270 mm
  • Zęby: 7,5 zębów na 30 mm
  • Wymiary: 445 x 120 x 45 mm
  • Waga: 447 g
  • Rzaz: 1,4 mm
  • Promień: 650

Ostrze należy utrzymywać w czystości, aby zachować jego skuteczność. Żywica rozpuszcza się w oliwie z oliwek, co jest skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem konserwacji ostrza. Bardziej agresywne płyny mogą uszkodzić gumowy materiał rękojeści.

Kiedy nie używasz piły, upewnij się, że jest zawsze sucha. Przechowuj piłę w pochwie w suchym miejscu.