Technologie Silky

Nigdy nie używaj siły do ruchu pchającego, ponieważ będziesz naciskać w kierunku przeciwnym do kierunku zębów.

Ostrożnie zdejmuj nacisk z ostrza, by uwolnić piłę. Pozwól pile wykonać za Ciebie pracę!                                                                                          

Ręczne piły Silky są produkowane ze stali węglowej SK-4 i wycinane laserowo. Zęby są zaprojektowane bez rozwierania, co oznacza, że są uformowane na szerokości ostrza - zmniejsza to tarcie i umożliwia czystsze, szybsze i łatwiejsze cięcie. Wiele innych pił ma zęby wystające poza szerokość brzeszczotu, co wymaga znacznie większego wysiłku podczas piłowania.

Po wewnętrznej stronie każdego zęba znajdują się 4 ostre jak brzytwa kąty cięcia. Silky nazywa to „Mirae-Me” co umożliwia ostrzu gładkie przecinanie gałęzi, zmniejszając ilość trocin i zapewniając bardzo delikatne, gładkie cięcie. Taki czyste cięcie uszkadza do 50% mniej komórek drewna, dzięki czemu drzewo leczy się szybciej i zmniejsza ryzyko chorób.   W procesie produkcyjnym wykorzystuje się technikę hartowania elektroimpulsowego o wysokiej częstotliwości, podczas której zęby są nagrzewane i utwardzane. Co ważne, hartowane są tylko zęby, a nie reszta ostrza. W ten sposób ostrze zachowuje swoją pierwotną elastyczność, a żywotność zębów jest do 3 razy dłuższa niż w przypadku standardowych pił.

Ostrza są również chromowane, co pomaga chronić przed rdzą i sokami, a także zapewnia dodatkową wytrzymałość. Pomaga to przedłużyć żywotność ostrza.
Prawie wszystkie piły Silky są wyposażone w specjalnie zaprojektowany gumowy uchwyt „GOM”, który redukuje wibracje i poprawia chwyt, zmniejszając niebezpieczeństwo poślizgnięcia się ręki w wilgotnych warunkach

Technologia stojąca za piłą Silky

Silky zgromadził prawie 100-letnie doświadczenie w produkcji pił ręcznych, zawsze z największym oddaniem i zgodnie z najnowszymi technikami. Zastosowane specjalne stopy, wiedza o obróbce metalu i aspekty techniczne różnych typów konfiguracji zębów zapewniają wyjątkową jakość.

 • Unikalne ostrza

  Brzeszczoty piły Silky wykonane są z wysokogatunkowej stali węglowej SK-4 i wycinane laserem. Ostrza mają niezrównaną jakość: są bardzo twarde i długotrwałe, ale jednocześnie zachowują elastyczność dzięki miękkiemu rdzeniu metalu.

 • Twarde i odporne na zużycie

  Skład chemiczny metalu w połączeniu z unikalnym procesem ogrzewania i chłodzenia określają wysoką twardość metalu. Wysoka zawartość węgla prowadzi do wysokiej odporności na zużycie, dzięki czemu piła pozostaje ostra na długi czas.

 • Miękki i elastyczny

  Dzięki takiemu wykuwaniu pił, rdzeń zęba piły składa się z miękkiego metalu, dzięki któremu piła pozostaje elastyczna i łatwo chwyta drewno.

Ponadto kilka modeli, takich jak Sugoi, Hayate i Tsurugi, jest wykonanych ze stali wysokostopowej, co sprawia, że brzeszczot jest mocniejszy, bardziej odporny na korozję i lepiej wyposażony w zmiany temperatury. Wszystkie piły są wymienne, a sama wymiana jest prosta.

MIRAI-ME – opatentowane zęby Silky!

Ostre jak brzytwa zęby są precyzyjnie szlifowane w ostrzu, a każdy z nich ma 3 krawędzie tnące, dzięki czemu uzyskuje się wyjątkowo gładką powierzchnię. W celu optymalnego odprowadzania trocin, jeden z wielu zębów (w zależności od modelu piły) został zeszlifowany na zewnątrz. Ta niezrównana, opatentowana technologia MIRAI-ME umożliwia wykorzystanie piły do 3 rodzajów cięcia: poprzecznego (prostopadle do włókien), wzdłużnego (równolegle do kierunku włókien) oraz ukośnie. Podczas prac związanych z podkrzesywaniem gładkie cięcie piłą pozwoli na łatwe zarastanie rany drzewa. W stolarstwie gładkie cięcie piłą zapewnia dokładne wykończenie, dzięki czemu szlifowanie nie jest konieczne.

Nierozwarte zęby

Zęby są precyzyjnie oszlifowane w ostrzu, każdy z 4 powierzchniami tnącymi. Zęby są „nierozwarte” (w porównaniu z klasyczną piłą zachodnią), dzięki czemu powierzchnia tnąca wcina się prosto w drewno, niszcząc przy tym około 50% mniej komórek drewna. Ostrza są szlifowane dwuwklęsło: dolna część ostrza (przy zębach) jest najgrubsza, górna część nieco cieńsza, a ostrze najcieńsze w środku. Ten projekt ma kilka zalet:

 • Mniejsza moc potrzebna do cięcia: piła bardzo szybko
 • Bezproblemowo odprowadza pył z piły: nie zakleszcza się w drewnie
 • Bardzo czyste cięcie piłą: bez łamania lub rozdzierania drewna, prawie nie pęka i tworzy bardzo dokładne, gładkie cięcie piłą.

Powłoka niklowa

Zaletą niklu jest to, że materiał ten dobrze wlewa się w krawędzie. Dlatego powłoka niklowa jest równa na całym ostrzu, co zapewnia gładką powierzchnię i mniejsze straty materiału. Niklowanie jest nakładane po zeszlifowaniu zębów w ostrzu. W ten sposób zęby pozostaną ostre przez długi czas i będą chronione przed rdzą.

Gumowy uchwyt GOM

Gumowa rękojeść GOM pochłania wibracje podczas piłowania i zapewnia doskonały chwyt, nawet w mokrych warunkach lub w rękawicach. Co więcej, ten uchwyt zawsze jest przyjemnie ciepły, nawet w ekstremalnie niskich temperaturach.

Silky stosuje różne rodzaje rękojeści, prostą – rewolwerową oraz pośrednią. Rękojeść ma wpływ na kąt między piłą a nadgarstkiem, a tym samym na sposób chwytania drewna przez zęby. Im większy kąt między brzeszczotem a rękojeścią, tym lepiej piła nadaje się do cięcia powyżej wysokości ramion.

 • Prosty uchwyt: za pomocą prostego uchwytu możesz sterować poborem drewna według miejsca, w którym trzymasz uchwyt. Trzymając rękojeść blisko ostrza, ostrze jest mniej naprężone , co pozwala na cięcie z dużą precyzją i kontrolą. Straty drewna będą minimalne. Jeśli trzymasz rękojeść dalej od ostrza, ostrze będzie bardziej naprężone . Piłę można w pełni wykorzystać, ale z mniejszą precyzją.
 • Rękojeść rewolwerowa: ta rękojeść zapewnia idealny kąt między piłą a nadgarstkiem podczas piłowania. Cięcie wymaga mniejszego wysiłku i powstaje mniej wibracji. Ponieważ chwyt jest w jednej linii z nadgarstkiem, kanał nadgarstka nie jest ściśnięty.
 • Średniozaawansowany: średniozaawansowany łączy oba style. Nadal możesz sterować poborem drewna, a rękojeść zapewnia ergonomiczny kąt między piłą a nadgarstkiem.

Jeśli piła ma trudności z chwytaniem drewna, możesz ustawić ją pod kątem 10 stopni, aby ułatwić cięcie.

Chromowane wykończenie ostrza


Chromowanie brzeszczotu sprawia, że powierzchnia brzeszczotu jest wyjątkowo twarda i trwała, jednocześnie zmniejszając tarcie i zwiększając żywotność brzeszczotu. Ponadto chromowanie chroni ostrze przed rdzą i żywicą. Przed nałożeniem chromowania Silky poleruje ostrze tak gładkie jak jedwab. Dzięki temu ostrze napotyka jeszcze mniejszy opór w drewnie podczas piłowania.

Hartowanie indukcyjne

Końcówki zębów nagrzewają się do bardzo wysokiej temperatury przez ułamek sekundy. Ponieważ tylko czubek (lub innymi słowy część tnąca) zęba jest podgrzewana, reszta zęba zachowuje jakość cięcia, ale także elastyczność. Zęby utwardzane indukcyjnie mają trzykrotnie dłuższą żywotność niż zęby niepoddane temu zabiegowi.

Genki grip

Wiele pił Silky (Tsurugi - Table Noco - Temagari) i siekier/maczet (Nata - Ono - Yoki) jest wyposażonych w wyjątkowy uchwyt Genki. Składa się on z dwóch części, które z łatwością można zsunąć z ostrza i umieścić na nowym (bez użycia narzędzi). Gumowy uchwyt Genki całkowicie pochłania wibracje podczas piłowania ponieważ nie ma żadnych śrub ani nitów, które mogłyby je przenosić. Dodatkowo zapewnia doskonałą przyczepność i pewny chwyt nawet w warunkach mokrych lub podczas pracy w rękawicach.

Limited lifetime warranty

Piły Silky sprzedawane w Europie za pośrednictwem autoryzowanych pośredników objęte są "Ograniczoną dożywotnią gwarancją" firmy Silky na wady materiałowe i konstrukcyjne:

1. Ograniczona dożywotnia gwarancja obejmuje błędy materiałowe i konstrukcyjne. Nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez transport, niewłaściwe użycie, nadużywanie i / lub normalne zużycie części zużywających się.

2. Produkt musi zostać przekazany do najbliższego punktu sprzedaży lub usługi w celu poddania się ocenie gwarancyjnej. Koszt wysyłki i obsługi nie jest objęte gwarancją.

3. Produkt, który kwalifikuje się do oceny gwarancyjnej, zostanie naprawiony w pierwszej kolejności (jeśli to możliwe).

4. Niniejsza gwarancja dotyczy WYŁĄCZNIE UŻYTKOWANIA NIEKOMERCYJNEGO.

4-RETSUME

Piły wyposażone w technologię 4-RETSUME należą do kategorii najszybszych pił ręcznych na rynku i doskonale nadają się do wykonania nawet najtrudniejszych prac. Zęby zeszlifowane są w taki sposób, aby każde cztery z rzędu tworzyły jedną kombinację. Rozwiązanie to gwarantuje pozostawienie czystego, łatwo gojącego się cięcia oraz umożliwia skuteczne odprowadzanie pyłu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl